THY 2022 Yılı Güncel Personel Alımı İlanları Listesi Yayımlandı

Türk Hava Yolları personel alımı ilanı yayımlandı. 2022 Yılı güncel liste duyurulmuş olup başvurular başlamıştır. THY Personel alımı detayları haberde.

THY 2022 Yılı Güncel Personel Alımı İlanları Listesi Yayımlandı

Türk Hava Yollarına personel alımı faaliyetleri devam ediyor. 2022 yılı Ocak ayı itibari ile yeni ilanlar yayımlaya devam eden THY şimdiye kadar bünyesine binlerce personel ve kabin memuru dahil etti. 2022 yılı ilk yarısına gelirken de yeni ilanlar yayımladı. THY Personel alımına kimler başvuru yapabilecek? Nasıl Başvuru Yapılacak? Hangi pozisyonlarda Personel alımı yapılacak? İşin Olsa ekibi olarak tüm detayları paylaşacağız.

THY Personel Alımları Başladı!

Türk Hava Yolları her geçen gün yeni büyümeye devam ediyor. Bünyesine her geçen gün yeni adaylar katan Hava yolu şirketi Dünya genelinde zirvede durmaya devam ediyor. Bu başarıyı bünyesindeki personellere borçlu olan Türk Hava Yolları tekrardan bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere yeni ilanlar yayımladı.

Mayıs ayı itibari ile gelmiş olan personel alımı ilanlarına göre alımlar Pilot pozisyonunda gerçekleştirilmekte olup yıl sonuna kadar çeşitli alanlarda personel alımı bekleniyor.

Söz konusu ilanlar için başvurular başlamış olup Online olarak başvuru alınacaktır.

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Türk Hava Yolları personel alımları en az lise mezunu adaylar içerisinden gerçekleştirilecek. Bunun dışında genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Herhangi bir adli sicil kaydı ve arşivi olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak şartları aranacak.

Pilot Alımı Şartları Nelerdir?

Türk Hava Yolları pilot adaylarından Sağlık şartı, Yabancı Dil Şartı ve uçuş şartları aranacak. Başvurduğu uçak tipinde en az 500 saat uçuş tecrübesine sahip olmak, Similatör hariç uçuş saatini tamamlamış olmak, Başvurduğu uçak tipinde geçerli ve güncel tip yetkisine sahip olmak ve diğer özel nitelikler aranacak.

Kabin Memuru Alımı Şartları Nedir?

En çok tercih edilen kadrodan olan Kabin Memuru alımı için adaylardan " 30 yaşından büyük olmamak, En az lise mezunu olmak, Çok iyi derecede İngilizce biliyor olmak, 160 cm den kısa ve 180 cm den fazla boylu olmamak, Fiziki görünüşü düzgün olmak, THY sağlık şartlarını sağlıyor olmak" şartları aranacak.

2022 Yılı 1300 Personel Alımı Yapılacak!

Türk Hava Yolları 2022 yılı içerisinde bünyesine 1300 personel alımı yapacağını duyurmuştu. Geçtiğimiz aylarda yayımlanan ilanlar ile 1000 Kabin Memuru alımı yapıldı. Bunun dışında pandeminin bitmesi ile birlikte yeni personel alımı yapılacağı ifade edilerek bu sayı 1300 olarak paylaşıldı. Alım yapılacak kontenjanlar ise,

  • 1000 Kabin Memuru,
  • 200 Pilot,
  • 100 Personel,

İlgili açıklama hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: THY 1300 Personel Alımı Başvuru Şartları Kontenjan ve İlan Tarihi

Güncel Personel Alımı Listesi Belli Oldu!

Adaylar bir yandan ilan beklerken THY yeni ilanları yayımladı. Güncel ilanlar şöyledir;

Başvurular Nasıl Yapılacak?

THY başvuruları sadece Elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Bu yönde ilgili ilanlara " https://careers.turkishairlines.com/acik-pozisyonlar " adresi üzerinden ulaşabilir ve CV ile başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

YORUM EKLE