THY 10 İlde 1000 Personel, İşçi ve Kabin Memuru Alımı İlanı Şartları ve Başvuru?

THY 2023 yılı 1000 personel alımı yapacak. Depremzedelere öncelikli olarak Kabin memuru, işçi ve personel alımı şartları beli oldu. Peki Başvurular ve diğer detaylar nedir?

THY 10 İlde 1000 Personel, İşçi ve Kabin Memuru Alımı İlanı Şartları ve Başvuru?

Türk Hava Yolları personel alımı faaliyetleri devam ediyor. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat yaptığı açıklamada Türk Hava Yolları bünyesine 1000 işçi alımı, Personel Alımı ve kabin memuru alımı yapılacağını açıkladı. Söz konusu açıklama da " Asrın Felaketi " kapsamında alımlar 10 şehirden öncelikli olmak üzere 1000 Personel alımı yapılacağını bildirdi. Depremzedeler için elinden geleni yapan THY konut müjdesinden sonra da İstihdam müjdesini verdi.

Bizde İşin Olsa ekibi olarak her zaman olduğu gibi THY personel alımı hakkında en gerçekçi bilgileri sizlerle bu haberimizde paylaşacağız. Bu kapsamda " THY Personel Alımı Detayları Nedir? Başvuru İçin aranan şartlar nedir? Hangi kadrolarda personel işçi alımı yapılacak? Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak? " gibi bilgileri sizlerle paylaşacağız.

THY 1000 Personel Alımı Yapılacak!

THY Başkanı Ahmet Bolat yaptığı açıklamada;

Deprem bölgesinde afetten etkilenen 1000 aileden birer kişiye Türk Hava Yolları ve iştirak şirketlerinde iş imkanı sunacağız, dedi.

İLANI BEKLEYEN ADAYLAR İNSTAGRAMDA BULUŞTU!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

Hangi Kadrolarda İstihdam Yapılacak?

Türk Hava Yolları bünyesine çeşitli kadrolarda personel alacak. Deprem bölgesinde olanlar için özellikle Kabin Memuru alımı ve havayollarına çalışacak işçi ve personel kadrolarında alım yapılacak.

10 Şehirde Personel Alımına Öncelik!

Ülkemizde meydana gelmiş olan deprem 10 şehrimizi etkilemiş olup depremzedelere öncelik verilecek. Alımlar " Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa" illerinde olanlara öncelik. Ahmet Bolat bu yönde yaptığı açıklama ise;

Her yıl ihtiyacımıza binaen istihdam ettiğimiz çalışma arkadaşlarımızı, bu bölgelerden başvuran vatandaşlarımıza öncelik vererek istihdam edeceğiz.

Kabin Memurlarına 3 Ay Ücretsiz İngilizce Eğitimi Verilecek!

Bildiğiniz gibi Kabin Memuru alımı şartlarında yabancı dil şartı yer alıyor. Normalde başvuru yapan adayların çok iyi derecede İngilizce biliyor olması gerekliydi. Ancak THY bu yönde de Depremzedelerin yanında olacak olup 3 ay ücretsiz eğitim verilecek. İlgili Açıklama ise;

Kabin memurluğuna alacağımız arkadaşlarımıza da 3 ay İngilizce eğitimini ücretsiz vererek, pozitif ayrımcılık yapacağız.

1000 Personel Alımı İlanı Ne Zaman Yayımlanacak?

Türk Hava Yolları bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere verdiği müjdenin arkasında duracak. Bu kapsamda THY Başkanı Ahmet Bolat başvuru süreci hakkında da detayları paylaştı. Buna göre THY ilanı önümüzdeki günlerde adaylara paylaşılacak. İlgili Açıklama ise;

Başvuru gibi detayları olgunlaştırarak kısa zamanda resmi olarak ilan edeceğiz. O zamana kadar sabırla beklemenizi rica ediyorum. Yaklaşan turizm sezonunda Hizmet İhracatçıları Birliklerine üye tüm ilgili sektörlere de öncülük edeceğimize ve onların da bu taşın altına ellerini koyacaklarına inanıyorum. Bu sene üstün gayretleriyle 85 milyar dolar hizmet ihracatına imza atan arkadaşlarımdan her birinin de bu seferberlikte 'ben de varım' diyeceğine inanıyor ve istihdam projelerini bekliyorum.

İLANDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR!

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Uçak İçi Eğlence | Uçuş Deneyimi | Türk Hava Yolları ®

THY Personel Alımı Başvuru Şartları Ne Olacak?

Türk Hava Yolları personel alımında adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, En az lise mezunu olmak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir adli suçu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

Kabin Memuru Alımı Şartları Nedir?

En çok tercih edilen kadrodan olan Kabin Memuru alımı için adaylardan " 30 yaşından büyük olmamak, En az lise mezunu olmak, İngilizce biliyor olmak ( 3 Ay Ücretsiz eğitim verilecek ), 160 cm den kısa ve 180 cm den fazla boylu olmamak, Fiziki görünüşü düzgün olmak, THY sağlık şartlarını sağlıyor olmak" şartları aranacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
sosyal çalışmacı
sosyal çalışmacı - 1 ay Önce

şanlıurfada ikametgah etmekteyim lisans mezunuyum müracaatı nereye yapacağız saygılarımla.

Bir anne
Bir anne - 4 hafta Önce

Hatay'da ikamet etmekteyim. Lisans mezunuyum başvuru yapmak istiyorum lakin nereye yapacağımı bilmiyorum.

Nursel akış
Nursel akış - 1 ay Önce

Lütfen yaş sınırı 35 boy 1.58 olsun.bizde çocuk besliyoruz..2 tane evladım var.ingilizcemde iyi

Doğukan doğan
Doğukan doğan - 1 ay Önce

Buraya neden soruyorsunuz THY değil ki bu site sizi almazlar bence :)

Tuğçe
Tuğçe - 4 hafta Önce

Normalde alıyorsunuz 1978 doğum şimdi yazmışsınız 30 yaşından büyük olmasın ne saçmalıyorsunuz ya

Durmuş
Durmuş - 1 ay Önce

19 yaşımdayım askerliğimi bedelli olarak yapacağım. Herhangi bir sorun teşkil eder mi sizce?

Ramazan Gökgöz
Ramazan Gökgöz - 1 ay Önce

Depremden mağduruz

Şüheda
Şüheda - 1 ay Önce

Tesettürlü olmak engel mi kabin memurluğu için