Tercüman Maaşları Ne Kadar? Dillere Göre 2018 Tercüman Kazançları

Ülkemizde 2018 yılında tercüman maaşları ne kadar oldu? Hangi dilde tercüman ne kadar para kazanıyor, dillere göre tercüman kazançları nedir?

Tercüman Maaşları Ne Kadar? Dillere Göre 2018 Tercüman Kazançları

Ülkemiz başta olmak üzere pek çok ülkede insanlar tercümanlık yaparak kazanç elde etmekte olup bu mesleği elde edebilmek için kişiler üniversitelerde tercümanlık bölümleri okumakta ve okuldan mezun olduktan sonra kamu kurumlarının atama ilanlarını beklemektedir.

Peki ülkemizde tercüman maaşları ne kadar? Türkiye'de ikinci, üçüncü hatta dördüncü dil bilme oranı Avrupa ülkelerine göre oldukça yüksek olduğu görüldüğü için tercümanlık mesleğini pek çok kişi düşünmektedir. Bizlerde İşin Olsa ekibi olarak bu durumu dikkate alarak sizler için dillere göre tercüman maaşlarını paylaşıyoruz.

DİLLERE GÖRE TERCÜMAN KAZANÇLARI NEDİR?

Bilinen dillere göre tercümanların kazançları değişiklik göstermektedir. Örneğin şu anda İngilizce tercümanların maaşları giderek azalmaktadır. Çünkü ülkemizde İngilizce bilen kişi sayısı oldukça arttığı için artık bu kişilerin otobüslerde ya da otellerde asgari ücrete çalıştığı görülmektedir.

Ancak Rusça, Çince, İtalyanca, Fransızca, İspanyolca, Portekizce, Almanca vb. gibi dillerin bilinme olasılığı daha az olduğu için bu kişilerin maaşları 4 bin - 5 bin liraya kadar yükselebilmektedir. Tabi bu tutar firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Özellikle şu anda ülkemizde sığınmacı kişilerin sayısı bir hayli arttığı için son dönemde Arapça bilen tercümanların kazançları bir hayli arttığı ve bu dile verilecek değerin de giderek artması beklenmektedir.

DİĞER MESLEK MAAŞLARI BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 5 yıl Önce

Ülkede İngilizce yaygınlaştı mi ciddi misiniz acaba sokağa çıkıp 10 kişiye yol sorsanız kaçı tarif edebilir

gülşah öztürk
gülşah öztürk @Mehmet - 5 yıl Önce

ingilizceyi nasıl bu kadasr basitleştiriyosusunuz sorsak sadece my name is... bilirsiniz o da bir ihitmal burda küçük görüyosunuz asgari ücret nedir insanlar kaç yıllarını veriyorlar bunu ögrenmek için bu kadasr basitleştirmeyin emeğe saygı duyun mesela

Nurullah
Nurullah - 5 yıl Önce

Arapca super

Eylül
Eylül - 6 yıl Önce

Çok iyidir

beyzanur
beyzanur - 5 yıl Önce

Arapcanin cok avantaji var

İşsiz
İşsiz - 5 yıl Önce

Arapça ve Farsça biliyorum işsizim. Askeri ücrete çalıştırmak istiyorlar. Dil edebiyat veya Mütercim tercümanlık okuyacağınıza gidin genç yaşta kalfalığa başlayın daha iyidir.

ender
ender @İşsiz - 5 yıl Önce

işsiz abi arapça dili zor mu kolaymı

Ragnarsson
Ragnarsson @İşsiz - 5 yıl Önce

Arapça ve Farsça çok da önemli diller değiller o yüzden önemsemiyorlar. Ben de olsam ben de önemsemezdim ama o ikisinin yerine Rusça ve Almanca deseydin peşinden koşuyor olurlardı.

Arda
Arda - 5 yıl Önce

İngilizce Canavarıyım (That*s right) :D

ada
ada - 5 yıl Önce

ben şuan

MAHMUT
MAHMUT @ada - 4 yıl Önce

BEN TERCUMAN OLCAKTIMM AMA MAŞINI GÖRÜNCE GERİ FİKİR DEGİŞTİRDİM

Beritan
Beritan - 5 yıl Önce

Ben 3 dil biliyorum Almanca İngilizce ve İspanyolca ama en zoru İngilizce ydi