Temmuz Ayı TYP Kapsamında Personel Alımları Başvuruları Başladı! Türkiye Geneli 3 Bin Alım!

Türkiye geneli personel alım ilanları yayımlanmaya devam ediyor. En az lise mezunu olan TYP kapsamında personel alım ilanları yayımlandı. Kamu kurumlarına 3 binden fazla typ personel alımı yapılacak. Başvuru şartları neler? Hangi unvanlarda alım yapılacak?

Temmuz Ayı TYP Kapsamında Personel Alımları Başvuruları Başladı! Türkiye Geneli 3 Bin Alım!

Kamu kurumlarında personel alımlarında yaygın olarak yapılan alımlardan olan toplum yararına programı kapsamında 3 binden fazla alım gerçekleşecek. Temmuz ayı ilanlarına göre Türkiye genelinde birçok kurumlarda alımlar gerçekleşecek. Adaylar başvuruları nasıl yapacaklar? 

Toplum yararına programı kapsamında yapılacak olan personel alımları 2 temmuz tarihi itibari ile başladı. Yeni ilan edilen başvurulara göre adayların İzmir ve ilçeleri, Çanakkale ve ilçeleri, Afyonkarahisar ve ilçeleri, Van ve ilçelerinde alımlar yapılacak.

Alım yapılacak olan uygulama alanlarında Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Ağaçlandırma, MEB bakım onarım ve temizlik, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması gibi alanlar bulunuyor. 

SON BAŞVURU TARİHİ;

Kamu kurumlarına 3 binden fazla yapılacak olan TYP alımları 2 Temmuz tarihi itibari ile başladı. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılabilecek. Adaylar başvurularının değerlendirilmesi liste yöntemi ile olacak. Başvurular 6 Temmuz tarihinde son bulacak. Aşağıdaki linki tarayıcıdan açarak, arama yapabilirsiniz.

Başvuru için: https://goo.gl/9mXcb5

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 21:51
YORUM EKLE