TCDD KPSS Şartı Olmadan 356 Personel Alımı Yapacak!

TCDD Genel Müdürlüğüne personel alımı yapılacak. KPSS şartı olmadan yapılacak personel alımı başvuruları İŞKUR üzerinden yapılabileceği belirtildi. 356 işçi alımı başvuru şartları, başvuruların ne zaman yapılacağı ve diğer detayları haberimizde aktarıyoruz.

TCDD KPSS Şartı Olmadan 356 Personel Alımı Yapacak!

TCDD kpss şartı olmadan personel alımı yapılacağı açıklandı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarının personel ihtiyacının giderilmesi için çok sayıda işçi istihdamları yapılacak. İŞKUR üzerinden yapılacak başvurularda hangi kadrolarda istihdamların yapılacağı belli oldu.

KADRO DAĞILIMI;

Toplamda 356 kişinin alınacağı açıklanmıştı. Adaylar bu kadrolarından sadece bir tanesini tercih edebilecekler. 4 farklı kadrodaki almalarda kadro dağılımı ise şu şekilde olacak: Tren teşkil işçisi kadrosunda 86 işçi, demiryolu hattı bakım onarımcısı olarak 188 kişi, demiryolu yol yapım, bakım ve onarım makinesi operatörü kadrosunda ise 42 personel son olarak liman vinç operatörü kadrosunda ise 40 kişi görevlendirilecek

BAŞVURU ŞARTLARI;

Yaş şartında en fazla 36 yaşından gün almamış olan adaylar başvuru yapabilecekler. Erkek adaylar başvuru yapabileceği alımlar için başvurularda istenilen eğitim düzeyinde olmaları gerekmektedir. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılabilecek. Başvurular için iş gücü talepleri 9 Nisan tarihinde ilan edilecek ve İŞKUR internet sitesi üzerinden 15 Nisan tarihine kadar başvuru yapılabilecek. Daimi süreli işçi alımı kadrolarında iş yeri istenilen bölümler alınacak kadro dağılımı ve diğer detaylar için Devlet Personel Başkanlığı üzerinden açıklanan ilan kılavuzunu inceleyebilirsiniz.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın. Ayrıca mobil uygulamalarımızı aşağıdaki link üzerinden indirebilirsiniz.

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
YORUMLAR
ibo
ibo - 4 yıl Önce

Özellikle Tren Teşkil İşçisi alımlarında teknik liselerin makine CNC nümerik kontrol ve Bilgisayarlı Makine Teknolojisi mezunlarının da alınmasını talep ediyoruz.Saygılarımızla
l

Ali
Ali - 4 yıl Önce

Nasıl Başvuru yapıcaz işkurdan tcdd yazıyorum çıkmıyor!!!!