TCDD KPSS Şartı Olmadan 356 İşçi Personel Alımı Yapacak! Şartlar ve Başvuru Tarihleri?

TCDD geçtiğimiz günlerde bünyesindeki işçi personel eksikliğini karşılamak üzere KPSS şartı aramadan 356 kişilik boş kadro ile işçi personel alımı yapacağını belirtmişti. İlgili duyuru hakkında detayları sizlere haberimizde aktarıyoruz. İşte detaylar.

TCDD KPSS Şartı Olmadan 356 İşçi Personel Alımı Yapacak! Şartlar ve Başvuru Tarihleri?

Devlet Personel Başkanlığı 28 Aralık 2018 tarihinde yayımlamış olduğu işçi alım ilanına göre TCDD ( Devlet Demiryolları ) bünyesindeki işçi personel eksikliğini gidermek için işçi alacağını belirtmişti. Yayımlanan duyuruya göre TCDD toplamda 356 kişilik boş kadro ile alım yapacak. İlgili ilan için başvuru işlemleri Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacak olup İşin Olsa ekibi olarak sizlere ilgili ilan hakkında detayları aşağıda veriyoruz.

İLANIN DETAYLARI:

DPB tarafından yayımlanmış olan ilana göre, TCDD ( Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü ) Türkiye genelinde bulunan işyerlerine farklı pozisyonlarda 356 kişi alacak. Buna göre TCDD 188 Demiryolları Hattı Bakım Onarımcısı, 40 Liman Vinç Operatörü (RTG CE SSG), 86 Tren Teşkil İşçisi ve 42 Demiryolu Yol Yapım, Bakım ve Onarım Makinası Operatörü olmak üzere 356 işçi personel alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

TCDD İşçi alım ilanına başvuru yapacak adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Erkek olmak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile herhangi bir ilişkisi olmamak, Adaylarda, İŞKUR’da ilan edilen iş gücü talebinin son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak, En Az Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olmak, Alım yapılacak pozisyona göre ilgili alanlar için belirtilen Meslek Liselerinin, Ön Lisans programlarının ve Lisans programlarından mezun olmuş olmak gibi şartlar aranacak.

Ayrıca adaylardan KPSS şartı aranmayacak. Yani 356 işçi personel alımı KPSS olmadan alınacaktır.

İLAN NE ZAMAN YAYIMLANACAK VE NE ZAMAN BAŞVURU YAPILACAK?

İlgili ilan Devlet Personel Başkanlığı tarafından 28 Aralık 2018 tarihinde ilan edilmiş olup, İlgili İş Gücü talebi 09 Nisan 2019 tarihinde Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR ) üzerinde yayımlanacaktır. Adaylar başvurularına ilanın İŞKUR üzerinde yayımlandığı tarihten itibaren başlayabilir ve en geç 5 iş günü içerisinde yani 15 Nisan 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Söz konusu ilan hakkında detaylı bilgi almak ve DPB tarafından yayımlanmış ilana ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

İLAN YAYIMLANDIĞINDA BİLDİRİM ALMA:

Söz konusu TCDD ilanı İŞKUR üzerinde yayımlandığında anında telefonunuza bildirim alabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan İşin Olsa obil uygulamamız sayesinde ilanlardan anında haberdar olabilirsiniz. İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirmek için ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek ilanları ana sayfanızdan ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

Twitter Hesabımızı Takip Etmek İçin Buraya Tıklayınız

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 10:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa sezen
Mustafa sezen - 5 yıl Önce

Başvurular ne zaman

Ali
Ali - 5 yıl Önce

Neye gore alinacak puansiz kpss ne ise yariyacak