TCDD Çok Sayıda Lise Mezunu Memur ve Teknisyen Alımı Yapacak!

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM farklı unvanlarda lise mezunu personel alımı yapıyor. TCDD merkezi atamalarda 2018/1 tercihleri ile Memur ve teknisyen alımı yapacak. Başvuru tarihleri

TCDD Çok Sayıda Lise Mezunu Memur ve Teknisyen Alımı Yapacak!

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM kamu kurumlarına personel alımları için 2018/1 atamaları için tercihleri almaya başladı. 

2018/1 tercih işlemleri 5 Temmuz tarihine kadar devam edecek. ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden yapılacak başvurularda en az lise mezunu olan memur ve teknisyen alımları ile Mühendislik alımları yapılacak. Kamu kurumlarında görev almak isteyen adayalra yönelik açılan TCDD alımlarında başvuru şartları neler?

BAŞVURU ŞARTLARI;

TCDD merkezi atamala ile yapıalcak olan 3 farklı pozisyonda Memur, Vagon Teknisyeni alımı yapılacak. Adaylardan başvurularda istenilen genel ve özel şartları taşımaları istenilmektedir. Eğitim düzeyine sahip olan adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları, T.C. vatandaşı olmaları, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak, görevini sürdürmeye engel bir sağlık engelininin bulunmaması istenilmektedir. Ayrıca başvuru kılavuzunda belirtilen özel şartları taşıyan adaylar merkezi atamalarda başvuru yapabilecekler. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

2018/1 merkezi KPSS tercihleri alınmaya devam ediyor. Başvurular 5 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Adaylar başvurularını aday işletim sistemi üzerinden T.C: Kimlik numarası ve aday şifresi ile yapabilecek.

İŞİN OLSA 

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2018, 18:36
YORUM EKLE