TCDD 356 Kadrolu İşçi Personel Alımı Devam Ediyor! Lise Mezunu ve KPSS Şartı Yok

TCDD bünyesinde bulunan personel ihtiyacını gidermek için farklı pozisyonlarda toplamda 356 kişilik boşluk ile işçi alımı ve personel alımı yapacağını ilan etmişti. Başvurular 15 Mart 2019 tarihine kadar edecek. İşte şartlar ve detaylar haberimizdeki gibidir.

TCDD 356 Kadrolu İşçi Personel Alımı Devam Ediyor! Lise Mezunu ve KPSS Şartı Yok

TCDD aylar önce yayımladığı duyurusunda bünyesine 356 kişilik boşluk ile işçi alımı ve personel alımı yapacağını duyurmuştu. Duyurusunda başvuruların 09 Nisan 2019 tarihinde başlayacağının bilgisi aktarılmıştı ve başvurular ilgili ilanın İŞKUR üzerinde yayımlanması ile birlikte başladı. Adaylar henüz başvurularına devam ediyorlar ancak başvurular 15 mart 2019 tarihine kadar devam edecek olup adayların az bir süresi kalmıştır. Bizde işin olsa ekibi olarak sizlere TCDD personel alımı hakkında detayları paylaşacağız.

Haberimizin içerisinde, Hangi Kadrolara Personel Alımı Yapılacak? Başvuru Şartları Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır? hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız.

TCDD 356 PERSONEL ALIM KADROSU:

TCDD 356 kişilik boş kadro ile, 40 Liman Vinç Operatörü ( RTG CE SSG ), 188 Demiryolu hattı Bakım Onarımcısı, 42 Demiryolu Yol Yapım, Bakım ve Onarım Makinası Operatörü ve 86 Tren Teşkil İşçisi alımı yapılacak.

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR NEDİR?

Söz konusu ilan Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayımlanmış olup adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Alım yapılacak pozisyonlar için ilgili bölümlerin Meslek lisesi Bölümlerinden mezun olmuş olmak, 18 yaşını doldurmuş ve 36 yaşından gün almamış olmak, Erkek olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gibi nitelikler aranacak.

KURA ÇEKİMİ YAPILACAK?

Adaylardan KPSS şartı aranmıyor bu sebeple adayların değerlendirilmeleri için kura çekimi yapılacak. İlgili kura çekimi İŞKUR tarafından hazırlanacak Nihai listeye göre 25 Nisan 2019 tarihinde 09:00 itibari ile 18:00 saatleri arasında tüm gün boyunca yapılacak.

SÖZLÜ SINAV YAPILACAK

İŞKUR’ca bildirilen nihai listede bulunan adayların işgücü talebinin 4 katından fazla olması durumunda, her işgücü talebi için sözlü sınavına katılacak 4 katı asıl aday ile aynı sayıda yedek aday 25.04.2018 tarihinde noter huzurunda yapılacak kura çekimi ile belirlenecektir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK? BİLGİSİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.( FÖRSEL ANLATIM )

Ayrıca Sonuçlar açıklandığında anında haberdar olabilmek için İşin Olsa Mobil uygulaması telefonunuza indirerek anında sonuçlardan haberdar olabilirsiniz.Veya bizleri sosyal medya üzerinden takip ederek sonuçlardan haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2019, 08:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali ozkan
Ali ozkan - 4 yıl Önce

40 yas ustundekiler ölsünmü ne yapsin devlet yaş şarti koyuyor işe giremiyorsun emeklilik isteyince genç diyorlar bu yaşa emeklilik olurmu diyorlar ne yapalim biz şaşirdik

Uğur
Uğur - 4 yıl Önce

Düz lise mezunu bu ülkede hiç bir işe neden alinmiyor kisa bir eğitim verilerek alim yapilsin lütfen isci dahi olamiyoruz