TCDD 2019 Yılı KPSS'siz Kadrolu Personel Alımı İlanı İçin Düzeltme Yapıldı!

TCDD personel alımı için yeni bir duyuru geldi. Söz konusu 356 kadrolu personel alımı için ek bilgiler paylaşılarak ilan güncellendi. Başvurular önümüzdeki günlerde başlayacak olup detayları sizlerle paylaşıyoruz.

TCDD 2019 Yılı KPSS'siz Kadrolu Personel Alımı İlanı İçin Düzeltme Yapıldı!

Devlet Demiryolları ( TCDD ) personel alımı yapacağını geçtiğimiz aylarda duyurmuştu ve başvuruların başlaması için bekleyen adaylar için ilanda güncelleme yapılarak ek bilgiler eklendi. Bu bağlamda TCDD Tren Teşkil İşçisi, Demiryolu Yol Yapım, Bakım ve Onarım Makinası Operatörü, Demiryolu hattı Bakım Onarımcısı ve Liman Vinç Operatörü ( RTG CE SSG ) pozisyonlarda toplamda 356 personel alımı yapacak. Yayımlanan ilana göre adaylardan KPSS şartı aranmayacak.

BAŞVURULAR:

Adaylar başvurularına 09 Nisan 2019 tarihi itibari ile İŞKUR üzerinde yayımlanmasının ardından başlayabilecekler. Bu bağlamda başvuruların en geç 15 Nisan 2019 tarihine kadar gerçekleştirebilmeleri gerekmektedir. 

Ayrıca adayların başvuru yapabilmeleri için, Erkek olmak, Askerlik ile ilgisi bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, 36 yaşını doldurmamış olmak gibi nitelikler taşımaları gereklidir.

KURA ÇEKİMİ YAPILACAK!

Başvuru yapmış olan adaylar için İŞKUR nihai listeye göre adaylara kura çekimi yapacak. İlgili kura seçilecek adaylara sözlü sınav yapılacak olup sözlü sınava sadece kadro sayısının 4 katı kadar katılacaktır. İlgili kura çekimi 25 Nisan 2019 tarihinde noter huzurunda yapılacaktır.

SÖZLÜ SINAVA GÖRE BAŞARILI OLUP İŞE BAŞLATILACAK ADAYLARDAN İSTENECEKLER:

-Tam teşekküllü devlet hastaneleri veya resmi üniversite hastanelerinin herhangi birinden tarama testi yaptırılması istenecektir. (Tarama testi alkol veya uyuşturucu madde bağımlılığını tespit etmek amacıyla yapılan testtir)

 - Tam teşekküllü devlet hastanelerinden veya resmi üniversite hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporunda “Az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışır” ibaresi bulunacaktır. Ayrıca, Görme Dereceleri (sağ-sol göz ayrı ayrı belirtilmiş), Renk Muayenesi (ishihara testi yapılmış), İşitme Muayenesi (Odyometrik incelemede 500, 1000, 2000 frekanslarının saf ses ortalaması 0-40 dB olmalıdır.) belirtilmiş olacak ve görme/işitme değerlendirme sonuçları sağlık kurulu raporuna eklenmiş olacaktır.

-Sözlü sınavını kazanan asıl adayların almış oldukları sağlık kurulu raporunda “Az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışır” ibaresi ile görme/işitme muayeneleri hakkında istenilen değerlendirme sonuçları bulunmayanlar işe başlatılmayacaktır.

TCDD Sağlık ve Psikoteknik Yönergesi gereğince grup tespiti ve psikoteknik değerlendirmesi yapılacak sanat kolları için adayların almış oldukları sağlık kurulu raporu grup belirleyicileri tarafından değerlendirilecektir. Grubu uygun olan adaylar, psikoteknik değerlendirmesine gönderilecektir. Grubu uygun olmayan adayların işe başlama işlemleri sonlandırılarak, varsa yedek aday çağrılacaktır. Psikoteknik değerlendirme sonucunda yeterli görülen adayın ataması yapılacaktır. Yetersiz görülen aday bir ay içerisinde ikinci kez psikoteknik değerlendirmeye gönderilecektir. İkinci kez yetersiz görülen adayın işe başlama işlemleri sonlandırılarak, varsa yedek aday çağrılacak.

Yapılan Düzenlemeler hakkında detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 00:02
YORUM EKLE