Tarım ve Orman Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı En Az Lise Mezunu 160 Personel Alıyor!

KPSS 2019/2 tercih kılavuzuna göre iki bakanlık en az lise mezunu 160 personel alımı yapıyor. Bakanlıkların alımlarla ilgili kadro dağılımları haberdedir.

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı En Az Lise Mezunu 160 Personel Alıyor!

KPSS 2019/2 tercih kılavuzuna göre birçok kamu kurum ve kuruluşu kamu personeli alımıgerçekleştirecek olup bu alımları gerçekleştirecek olan iki kurum da Tarım ve Orman Bakanlığı ile Ticaret Bakanlıklarıdır. Bakanlıklar kapsamında yapılacak olan alımlarda detaylar şu şekildedir.

Tarım ve Orman Bakanlığı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde 63 kamu personeli istihdam edecek olup bunlarda 12’si lise, 15’i ön lisans ve 6’sı da lisans mezunları için açılan kadrolardır: Buna göre bakanlık lise mezunu adaylardan 2059 7225 nitelik kodu ile laborant ve2047 7225 nitelik kodu ile veteriner sağlık teknisyeni alımı yapacaktır. Aynı zamanda ön lisans mezunu adaylardan 3183 7225 nitelik kodu ile memur, tekniker, veteriner ve sağlık teknikeri alımı, lisans mezunu adaylar arasında da 4502 7225 ve nitelik kodları ile memur alımı gerçekleştirmektir.

Ticaret Bakanlığı

Ticaret Bakanlığı 6 lise, 27 ön lisans ve 64 de lisans mezunu kamu personeli alacaktır. Buna göre lisans mezunu adaylar arasından kaptan, kimyager, makinist ve memur alımı gerçekleştirecektir. Aynı zamanda ön lisans mezunu 27 aday arasından ise gemi adamı ve laborant alımı gerçekleştirecek olan bakanlık 9 lise mezunu aday arasından ise şoför alımı gerçekleştirecektir.

Adaylar tercih işlemlerini ÖSYM Aday İşlemleri sayfasından online olarak yapabilmekte olup yayınlanan kılavuza erişmek için bakınız: https://www.osym.gov.tr/TR,17088/kpss-20192-bazi-kamu-kurum-ve-kuruluslarinin-kadro-ve-pozisyonlarina-yerlestirme-yapmak-icin-tercih-kilavuzu-ve-tablolar.html

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah bıyık
Abdullah bıyık - 2 yıl Önce

Zabıta