Tarım Kredi Kooperatifi Personel Alımı Yapılıyor

Tarım Kredi Kooperatifi 70 KPSS puanı ile kamu personeli alımı yapıyor. Peki başvuru koşulları neler? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Tarım Kredi Kooperatifi Personel Alımı Yapılıyor

Tarım Kredi Kooperatifi kurumu yayımladığı ilanda 70 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı ile alım yapacağını duyurmuştu. 4 farklı bölgeye yapılacak olan alımlar için ilgili üniversite bölümünden mezun olmuş olmak gerekiyor. Başvuru koşullarını sağlayan adaylar kontrolör yardımcısı alımı ilanına en geç 3 Ağustos tarihine kadar başvuruda bulunabilirler. Başvurular Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürlüğüne şahsen yapılabilecek. Peki başvuru şartları neler?

İŞTE DETAYLAR

Kurum Sivas, Erzurum, Malatya, Trabzon ve Şanlıurfa da bulunan birimlerine kontrolör yardımcısı alımı yapacağını açıkladı. Adayların en az 4 yıllık Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Birimler, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi ve Bankacılık gibi lisans programlarından birinden mezun olmaları gerekiyor. Adaylardan 2017 yılı KPSS (A) P 48 puan türünden en az 70 puan almış olma şartı aranıyor. Adayların şu başvuru şartlarını sağlaması gerekiyor: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, askerliğini yapmış veya sınav tarihinde erteletmiş olmak, görevine engel olacak bedensel veya akıl hastalığı bulunmamak, yaşam biçimi bakımından kontörlük mesleğine alınmasına engel durum olmamak (Rehberlik ve Teftiş Kurulu Bakanlığı belirler), medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak, sınav tarihi itibari ile 30 yaşından büyük olmamak, kontörlük yardımcılığını sınavına en çok 2 defa katılıyor olmak şartları adaylardan aranan şartlar arasında bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 21:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah babacan
Abdullah babacan - 3 yıl Önce

Ilk okul mezunlarıda acından ölsün evli iki çocuk babası kiracı oda yetmezmiş gibi bide işsiz

fatih
fatih @Abdullah babacan - 3 yıl Önce

Allah hepimizin yardımcısı olsun

Ibrahim KIZILTAY
Ibrahim KIZILTAY - 3 yıl Önce

Lise mezunuyum eminim ki bazı memurlar benim kadar tecrübe yok ama onlar memur dayimiz olsa da

gizem
gizem - 3 yıl Önce

önlisans ziraat mezunları ne zaman basvrurOr