Sınavsız Mezuniyet Şartsız İŞKUR TYP ile 7574 Personel Alımı Bitmek Üzere!

İŞKUR tarafından düzenlenen toplum yararına program kapsamında sınavsız ve mezuniyet şartsız 7 bin 574 personel alımı yapıyor. Peki başvurular nasıl yapılacak? Hangi şartlar aranıyor? Başvuru tarihleri ne zaman sona eriyor? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Sınavsız Mezuniyet Şartsız İŞKUR TYP ile 7574 Personel Alımı Bitmek Üzere!

Toplum yararına program kapsamında İŞKUR tarafından sınavsız mezuniyet şartsız 7 bin 574 personel alımı devam ediyor. Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanda farklı illerde geçici istihdam ettirmek üzere 7 bin 574 personel alımı yapılacağı duyuruldu. Alınacak olan personel kamu kurum ve kuruluşlarında geçici olarak istihdam ettirilecek. Peki başvuru tarihleri ne zaman? Başvuruda aranan şartlar neler?

BAŞVURU ŞARTLARI VE TARİHİ

Başvurular 6 7 Temmuz tarihlerinde sona eriyor. Bu tarihlere kadar başvuruların tamamlanması gerekiyor. Geçici olarak istihdam sağlamak için yapılan personel alımında başvuruda aranan şartlar ise şu şekilde: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, İŞKUR'A kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Açık öğretim harici okuyor olmamak, TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak şartları aranan genel şartlar. Geçici olarak istihdamı sağlanacak olan kişilere herhangi bir sınav şartı veya herhangi bir mezuniyet şartı koşulmuyor. Başvuru yapan adaylar arasından kazananlar kura yöntemi ile belirlenecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeynep Demirhan
Zeynep Demirhan - 4 yıl Önce

Önlisans grafik tasrımu mezunuyum.

Aysenur
Aysenur - 4 yıl Önce

Buna nasıl baş vurabilirim

sema
sema - 3 yıl Önce

typ ye nasıl başvurabilirim ?

mehmet
mehmet - 3 yıl Önce

Merhaba gaziantep üniversitesi kampusda çevre temizliği diye işe başladık bize yapılmayan iş kalmadı ve yapıyoruzda halen hambalıki taşıma nakliye işlerin hepsini yapıyoruz sözde TYP kapsayan işkur bönyesinde çalışıyor asgari ücretle çok yazık terbiyesizlik hazır işimizi bıraktık bu yapılan insanlara eziyet kölelik hepimizin madida durumu kötü kiracı insanlarız yayalım kendinizi TYP de işkura ezdirmeyin anlatacağım bu kazancımız yol yemeğe gidiyor bari yol yemek verin