Şehir Hastanelerine 12 Bin Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak? Sağlık ve İnsan Kaynakları Personeli Alımı

Sağlık Bakanlığı şehir hastanelerine 12 bin personel alımı ne zaman yapılacak, sağlık ve insan kaynakları personeli alımları hangi kadrolara yapılacak? İşte gündeme yansıyan hastanelere personel alımı haberleri ve diğer detayları...

Şehir Hastanelerine 12 Bin Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak? Sağlık ve İnsan Kaynakları Personeli Alımı

Sağlık Bakanlığı bünyesine personel alımlarının sağlık personeli ve insan kaynakları personeli kadrolarına yönelik olarak yapılması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde vurgulanan 12 bin sağlık personeli alımının şehir hastanelerine yapılması bekleniyor. Yapılan açıklamada şehir hastanelerine 12 bin personel alımı yapılacağı aktarılmış ancak henüz net bir tarih bilgisine yer verilmemişti. Bu konuyla alakalı olarak adayların şehir hastanelerine personel alımı ne zaman yapılacak soruları sosyal medyada yer almaya başladı. Yapılmayan tarih açıklamasıyla alakalı olarak da geçtiğimiz günlerde aslında Sağlık Bakanı tarafından önemli bir açıklamaya daha yer verildi ve bu açıklamanın bahsi geçen 12 bin şehir hastanelerine personel alımı süreciyle alakalı olabileceğini söylemek mümkün. Gündemde yeteri kadar yer bulmayan bu açıklamaya değinmek, bilinmesi gerekenleri aktarmak üzere haberimizde yer veriyoruz.

BAKANDAN AÇIKLAMA GELDİ, SAĞLIK PERSONELİ VE İNSAN KAYNAKLARI KADROLARINA ALIM YAPABİLİR

Bakan Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı bünyesine personel alım ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde çözüleceği, mevcut personel ihtiyaçlarının karşılanacağı ifadeleri kullanıldı. Bilindiği üzere de Ankara Bilkent Şehir hastanesi hasta kabulüne başladı. Burada hasta kabulünün alınmaya başlamasıyla beraber, personel ihtiyaçları doğdu ve tam anlamıyla diğer hastanelerin de taşınmasıyla beraber; personel ihtiyacının daha da artması bekleniyor. Kaynaklanan ihtiyaç nedeniyle de yakın zaman içerisinde ilan yayımlanacağını söylemek mümkün oluyordu ki zaten Bakan Fahrettin Koca' nın da bu konuda net açıklaması, alımların hızlı şekilde yapılacağı yönündeydi.

SAĞLIK BAKANLIĞI ŞEHİR HASTANELERİNE 12 BİN PERSONEL ALIMI HANGİ KADROLARA YÖNELİK OLARAK YAPILACAK?

Şehir hastanelerine 12 bin personel alımı süreci için hem sağlık personeli, hem de diğer memurluk kadrolarından alımların yapılması beklenmektedir. Bu noktada doktor, hemşire, teknisyenler, temizlik görevlileri, veri giriş operatörleri, danışma memurları, güvenlik görevlisi, tesisatçı, kaynakçı, elektrikçi, kaloriferci, aşçı gibi kadrolar üzerinden alımların yapılması gündeme gelebilir. Sağlık Bakanlığı personel alımıyla alakalı önemli bir gelişme yaşandığında ve ilan yayımlandığında bildirim almak için İşin Olsa mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

İOS > TIKLAYINIZ

ANDROİD> TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Furkan kartak
Furkan kartak - 3 yıl Önce

kaç kez aynı bildirimi göndereceksiniz

Ebru toprak
Ebru toprak - 3 yıl Önce

Lise mezunu saglk mesleklisesi alımları olurmuki

gülhan altan
gülhan altan @Ebru toprak - 3 yıl Önce

olur tabiki takip edin

Ali osman sahin
Ali osman sahin - 3 yıl Önce

Mersin şehir hatanesine girmek istiyom

..
.. @Ali osman sahin - 3 yıl Önce

yarın gel basla ali osman

Zehra gokben
Zehra gokben - 3 yıl Önce

Basvurular ne zaman son

Burcu
Burcu - 3 yıl Önce

İş istiyorum ilkokul mezunuyum.

Varol
Varol - 3 yıl Önce

Sağlık Bakanlığı fizyoterapist diye bir mesleği göz göre göre bitirdi,Tebrikler.Sayın yetkililer Fizyoterapistlerin işini hemşirelere yaptıracaktınız da bu okuların açılmasını niye izin verdiniz.