Sağlık Bakanlığı Yeni Hastanelere Personel Alımı Müjdesi! Hangi İllerde, Kadrolar, İlan Tarihi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sağlıkçılara ve personel alımı bekleyen adaylara müjdeli haber verdi. Yeni açılacak olan hastanelere personel alımı ne zaman yapılacak? hangi kadrolarda olacak ve KPSS şartı aranacak mı? Hangi illerde alım olur tüm bu soruların merak edilen cevapları haberde.

Sağlık Bakanlığı Yeni Hastanelere Personel Alımı Müjdesi! Hangi İllerde, Kadrolar, İlan Tarihi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni açılacak hastanelere personel alım müjdesini verdi

Bakan Koca bilim kurulu toplantısı sonrasında alınan kararları basın mensuplarına aktardı. Basın mensuplarının sorularına bir tanesi de yine açılacak hastaneleri personel alımı konusu oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kartal Araştırma Hastanesi açılışında hastanelerin sağlık personeli kadrolarının artırılacağı yönündeki açıklamalara değinilerek yeni hastanede personel alımı yapılacak mı sorusu gündeme geldi. Bakan koca pandemi döneminde yer yer alımların yapıldığını ifade etti.  

HANGİ İLLERDE ALIM YAPILACAK?

Önümüzdeki dönemde yeni açılacak olan hastanelerden Konya Şehir Hastanesi, İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Seyrantepe Hastanesi gibi Türkiye'nin değişik yerlerindeki yeni açılacak hastaneler için yeni personel alımları yapılacaktır. denildi. Konya, İstanbul başta olmak üzere bir çok ilde istihdamlar gerçekleştirilecek. Sağlık Bakanı Fahrettin kocanın müjdesini verdiği personel alımları hangi kadroda yapılacak ve ilanlar ne zaman açıklanacak bu soru cevabı çok merak eden konular arasında yer alıyor . 

HANGİ KADROLARDA VE İLANLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bu hastanelerin sağlık kablolarından hemşire, teknisyen, sağlık memuru, doktor, Fizyoterapist, sağlık kadrosunda personel alımı gerçekleştirecek. Bu alımında KPSS puan türünden  merkezi yerleştirme ile gerçekleştirilmesi bekleniyor. İşçi alımlarında ise Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılması bekleniyor. İşçi alımlarında herhangi bir KPSS şartı aranmayacak. Adayların 35 yaş şartını taşımaları gerekli olacak. Ayrıca diğer alımlarda olduğu gibi ikamet şartlara sahip olmaları istenebilecek. Bakan Koca Şehir Hastaneleri'nin ve pandemi hastanelerinin açılışını ardından ihtiyaç bulunan kadrolarındaki personel alımı ilanlarının yapılması bekleniyor. Bu konuda yeni gelişme olduğunda İşin olsa Sitesi üzerinden anında öğrenmek için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

HANGİ KADROLARDA İLAN BEKLEMEKTESİNİZ? YORUM OLARAK PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2020, 18:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Beyza GÜLER
Beyza GÜLER - 3 yıl Önce

Tibbi Görüntüleme Teknikleri alaninda alim istiyoruz.

Murat abeş
Murat abeş @Beyza GÜLER - 3 yıl Önce

CİMER e yazmak en mantıklısı

Murat abeş
Murat abeş - 3 yıl Önce

Allah aşkına şu laboratuvar teknolojisi içinde bir kapı açılsın artık, ziraat alanında, sağlık alanında ve kimya alanında eğitim aldık dgs ile hemşirelik dahil bir çok bölüme geçiş hakkımız var ama kpss neden alım olmuyor

Şükriye öz
Şükriye öz - 3 yıl Önce

Halkla ilişkiler alanında alım olmasını istiyorum. Bu bölüme gereken kontenjan verilmiyor maalesef.

alev Çınar
alev Çınar - 3 yıl Önce

Hemşire yardımcısı alımı olsun lütfen

Tuba
Tuba - 3 yıl Önce

Sosyal hizmetler

Nisa
Nisa - 3 yıl Önce

Sağlık kurumları işletmeciliği lütfen....Bircok mezun var üstelik tıbbi sekreterlik dersi uygulamaları vb. Bı çok ders görünmüş durumda yalnız hiç bir âlim yok alım olmayacak bölümleri kapatın

Yeşim gül
Yeşim gül - 3 yıl Önce

Engelli tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik bölümü

Aynur
Aynur - 3 yıl Önce

Hemşire alımı olsun lütfen