Sağlık Bakanlığı Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu Nitelik Kodları

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı için personel alımı yapacak ve alımlar ÖSYM üzerinden KPSS 2019/7 ile gerçekleşecektir. Mezuniyete göre nitelikler ise şöyledir.

Sağlık Bakanlığı Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu Nitelik Kodları

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı için ikinci personel alımı için ÖSYM'de 2019/7 kapsamında 8 bin 845 sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan etti. Alımlar ÖSYM Tercih kılavuzu ile yapılacak ve KPSS puanı değerlendirmesi yapılacak yerleştirme yapılacaktır. Ayrıca mezuniyete göre adaylardan bazı özel nitelikler talep ediliyor.

LİSE, ÖN LİSANS VE LİSANS MEZUNU KONTENJAN SAYISI:

Sağlık Bakanlığı lise mezunu lise mezunu 830, Ön Lisans mezunu 3172 ve lisans mezunu 4843 personel alacak. Alımlar farklı alanlarda yapılacak. Detaylı kontenjan dağılımı için aşağıdaki haberden ulaşabilirsiniz.

TERCİHLER BAŞLIYOR!

Sağlık Bakanlığı Personel alımı tercihleri 13 Aralık 2019 tarihi ile başlayacak olup en geç 19 Aralık 2019 tarihine kadar alınacaktır. Tercihler adayların başvuru şartlarını taşımaları durumunda ÖSYM üzerinde yapılacaktır. Başvuru şartları ve detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıyı kullnabilirsiniz.

MEZUNİYETE GÖRE NİTELİK KODLARI:

LİSE MEZUNU NİTELİK KODLARI:

2087 - Ortaöğretim Kurumlarının Acil Tıp Alanı ve Dalları veya Acil Sağlık Hizmetleri Alanı - Acil Tıp Teknisyenliği Dalından mezun olmak.

2125 - Ortaöğretim Kurumlarının Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu Alanı - Ebelik-Hemşirelik Dalının, Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu Alanı - Hemşirelik Dalının veya Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu Alanı - Sağlık Memurluğu Dalının birinden mezun olmak.

2125 - Ortaöğretim Kurumlarının Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu Alanı - Ebelik-Hemşirelik Dalının, Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu Alanı - Hemşirelik Dalının veya Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu Alanı - Sağlık Memurluğu Dalının birinden mezun olmak.

2125 - Ortaöğretim Kurumlarının Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu Alanı - Ebelik-Hemşirelik Dalının, Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu Alanı - Hemşirelik Dalının veya Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu Alanı - Sağlık Memurluğu Dalının birinden mezun olmak.

ÖN LİSANS MEZUNU NİTELİK KODLARI:

3005 - Acil Bakım Teknikerliği, Acil Yardım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Paramedik, Acil Yardım, Ambulans ve Acil Bakım, İlk ve Acil Yardım önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3007 - Anestezi, Anestezi Teknikerliği önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3008 - Eczane Teknikerliği, Eczane Hizmetleri önlisans programlarının birinden mezun olmak

3009 - Ameliyathane Teknikerliği, Cerrahi Teknikerliği, Ameliyathane Hizmetleri, Cerrahi önlisans programlarının birinden mezun olmak

3011 - Ağız Diş Sağlığı, Ağız ve Diş Sağlığı, Diş Hekimliği-Hijyen, Diş Teknik Sekreterliği önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3013 - Diş Protez, Diş Protez Teknikerliği, Diş Protez Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3015 - Evde Hasta Bakımı önlisans programından mezun olmak

3023 - Sağlık Laboratuvarı, Tıbbi Laboratuvar, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3024 - Adli Tıp Teknikerliği, Otopsi Yardımcılığı, Adli Tıp önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3025 - Patoloji Laboratuvar, Patoloji Laboratuvar Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3029 - Odyometri veya Odiometri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3033 - Protez ve Ortez, Ortopedik Protez ve Ortez önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3037 - Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3039 - Radyoterapi önlisans programından mezun olmak.

3041 - Elektronörofizyoloji önlisans programından mezun olmak. 5

3045 - İş ve Uğraşı Terapisi önlisans programından mezun olmak

3047 - Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik önlisans programından mezun olmak.

3051 - Fizik Tedavi, Fizyoterapi,Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Hidroterapi önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3057 - Diyaliz önlisans programından mezun olmak.

3064 - Çevre, Çevre Sağlığı, Çevre Kirlenmesi ve Kontrolü, Çevre Koruma, Çevre Koruma ve Kontrol önlisans programlarının birinden mezun olmak.

LİSANS MEZUNU NİTELİK KODLARI:

4131 - Psikoloji lisans programından mezun olmak

4148 - Çocuk Gelişimi veya Çocuk Sağlığı ve Gelişimi lisans programlarının birinden mezun olmak

4149 - Çocuk Gelişimi ve Eğitimi lisans programından mezun olmak.

4177 - Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler veya Sosyal Çalışmalar lisans programlarının birinden mezun olmak.

4571 - Tıbbi Biyolojik Bilimler, Biyoloji, Moleküler Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji lisans programlarının birinden mezun olmak.

4587 - Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans programından mezun olmak

4599 - Perfüzyon lisans programından mezun olmak.

4600 - Ergoterapi (İş ve Uğraşı Terapisi) lisans programından mezun olmak.

4601 - Dil ve Konuşma Terapisi lisans programından mezun olmak.

4602 - Odyoloji lisans programından mezun olmak.

4603 - Ebelik lisans programından mezun olmak.

4605 - Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri veya Sağlık Memurluğu lisans programından mezun olmak.

4797 - Beslenme ve Diyetetik lisans programından mezun olmak.

7332 - Dil ve Konuşma Terapisti pozisyonlarına, dil ve konuşma terapisi alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer lisans eğitimleri üzerine dil ve konuşma terapisi alanında yüksek lisans veya doktora yapan, Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınan ve değerlendirme sonucu atanabilecek durumda bulunan adaylar başvurabilecektir.

7333 - Odyolog pozisyonlarına, odyoloji alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer lisans eğitimleri üzerine odyoloji yüksek lisansı veya doktorası yapan, Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınan ve değerlendirme sonucu atanabilecek durumda bulunan adaylar başvurabilecektir.

7334 - Perfüzyonist pozisyonlarına, perfüzyon alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer lisans eğitimleri üzerine perfüzyon alanında yüksek lisans yapan, Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınan ve değerlendirme sonucu atanabilecek durumda bulunan adaylar başvurabilecektir.

7335 - Sağlık Fizikçisi pozisyonlarına, fizik, fizik mühendisliği veya nükleer enerji mühendisliği eğitimi üzerine radyoterapi fiziği, diagnostik radyoloji fiziği veya nükleer tıp fiziği dallarının birinde yüksek lisans mezunu olan, Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınan ve değerlendirme sonucu atanabilecek durumda bulunan adaylar başvurabilecektir.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2022, 02:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sahin
Sahin - 2 yıl Önce

Kpss gerekiyormu

Umutsuz vaka
Umutsuz vaka - 2 yıl Önce

Saglik kurumları işletmeciliği diye birbumde mevcut sayın bakanim. Yıllardır kadro açmadığını bolum. Unutulmuş bı kenara atılmış. Kapatın bari bu bölümleri yıllardır insanlarin eli kolu bagli, ne kadrosu var ne iş imkanı diplomayı yırtıp atalım dicez emeğinize kendimiz aciyoruz.