Sağlık Bakanlığı Bünyesine 29 Bin Personel Alınacak! Personel Alım Şartları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan açıklamayla birlikte toplamda 29 bine yakın sağlık çalışanın alınacağı açıklandı. Bizlerde yapılacak olan kadrolu alım dağılımlarını sizler için derleyerek haberimize sunduk. Detaylar haberimizde...

Sağlık Bakanlığı Bünyesine 29 Bin Personel Alınacak! Personel Alım Şartları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı bünyesi içerisine atanamayan adaylar yapmış oldukları başvurular ile birlikte Sağlık Bakanlığ'ndan kadro talep etmişler ve bu kapsamda yapılan incelemeler sonucundan Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklama ile birlikte 29 Bin personel alımı yapılacağı açıklanmıştı. Her gün açılan yeni hastane kurumları sayesinde her geçen gün hastaneler personel ihtiyacına sebebiyet vermesi yapılacak olan kadrolu alımlara ihtiyaç duyulmasına sebebiyet vermişti. Yapılacak olan kadrolu alımlarda ise sadece Bilkent'te çalışacak kişi sayısı 12 bin olacağı gibi bunun 7 bini sağlık personeli olarak alım yapılacağı açıklanmıştır.

29 Bin Personel Alım Kontenjanı Belirlendi

Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleşecek olan kadrolu personel alımları öncelikli olarak KPSS puan sıralamasına göre gerçekleştirileceği açıklanmıştır. Yapılacak olan personel alımları kadroları şu şekilde olacağı belirlenmiştir. Personel alımları olacak kadrolar şu şekildedir; " Hemşire, Ebe, Psikolog, Radyoloji Teknikerliği, Ortopedi, Tıbbi Laboratuvar, İlk ve Acil Yardım Teknikeri, Biyomedikal Mühendisleri, Diyaliz Teknikleri, Anestezi ve Sosyal Hizmet Uzmanları, Sağlık kurumları işletmeciliği bölümü, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane teknikeri, Odyometri, Acil Tıp Teknisyenliği, Eczane hizmetleri, Sağlık Yönetimi, Diş Protez Teknikeri" kadrolarına alım yapılacağı açıklandı. 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 23:38
YORUM EKLE