Sağlık Bakanlığı 2017 Yılında 20 Bin Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş yaptığı açıklamasında 2017 yılı içerisinde 20 bin personel alımı yapacaklarını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı 2017 Yılında 20 Bin Personel Alımı Yapacak
Sağlık Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere her sene on binlerce personel alımı yapmaktadır. Kurumlar arasında en çok personel alımı yapan Sağlık Bakanlığının tüm kadroları adayların en çok rağbet ettiği pozisyonlardan bir tanesidir. 2017 yılında da on binlerce alım yapması beklenen Sağlık Bakanlığı tarafından müjdeli bir haber geldi ve 2017 yılı içerisinde toplam 20 bin personel alımı yapılacağı duyuruldu. Peki alımlar ne zaman yapılacak? Hangi kadrolara kaç personel alımı yapılacak? Detaylar nedir?

20 Bin Personel Alım Müjdesi

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş'ün açıklamasına göre 2017 yılı içerisinde Sağlık Bakanlığının 20 bin personel alımı yapması beklenmektedir. Buna göre alımların Haziran ayına kadar yapılması beklenirken 20 bin personelin 9 bininin hizmet alanında görev alacağı tahmin ediliyor.

Yine bilindiği gibi Eyüp Gümüş, ülkenin farklı noktalarına çok sayıda sağlık merkezlerinin kurulacağını duyurmuş ve herkesin check-up kontrollerinin yapılacağını belirtmişti. Buralarda görev yapmak üzere de çok sayıda sağlık personeli alımları yapılacak.

Eyüp Gümüş ilk etapta toplam bin sağlık merkezi kurulumu yapılacağını duyurdu. Bu alanda yapılan yatırımların artması ile Sağlık Bakanlığı bünyesinde ki kadroların daha da büyüyeceği ve birkaç sene içerisinde alımların hızlı bir şekilde artacağı tahmin edilmektedir. Bakalım 2017 yılında toplam kaç bin personel alımı yapılacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Melek
Melek - 5 yıl Önce

En az 900 laborant alinsin artik yeter

İlknur
İlknur - 5 yıl Önce

Lütfen anestezi teknisyeni biraz çok alın zaten son teknisyenleriz biz

nurettin
nurettin - 5 yıl Önce

Tibbi Laborant sayisi çok onun için alimlarida çok olması gerekir

İ.H.Ç
İ.H.Ç - 5 yıl Önce

En az 200 250 anestezi teknisyeni alımı bekliyoruz bu sene geçen sene 220 alindi

Onur ANESTEZİ
Onur ANESTEZİ - 5 yıl Önce

Anestezi teknisyen alimi bekliyoruz... saygılarımla arz ederim

Mükerrem
Mükerrem - 5 yıl Önce

Bencede sayın bakanım laborant alımları lütfen artsın

Deniz
Deniz - 5 yıl Önce

Sadece hemşire alımı yapılıyor .anestezi teknisyeni başta olmak üzere diğer bölümlerde atama bekliyoruz.

Akın ATAK
Akın ATAK - 5 yıl Önce

KATILIYORUM