Sağlık Bakanlığı 16 Bin Memur Personel Alacak! Kadrolara Göre Dağılım

Sağlık Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 16 bin memur ve personel alımı yapacak. Kadrolara göre memur atamasını rakamlar ile açıklıyoruz.

Sağlık Bakanlığı 16 Bin Memur Personel Alacak! Kadrolara Göre Dağılım

Ülkemizde yıl içerisinde en çok atama yapan kurumlar arasında yer almakta olan Sağlık Bakanlığı bu sene de yüklü bir alım gerçekleştirecektir. Buna göre Sağlık Bakanlığı memur alımları 2018 yılında kademe kademe yapılacak olup ilk aşama olarak 16 bin kişilik memur ataması gerçekleştirilecektir.

Sağlık Bakanlığının 16 bin memur alımını ne zaman yapacağı ve hangi kadrolar için kaç kişilik kontenjan ayırdığı büyük bir merak ile beklenirken sonunda geçtiğimiz günlerde duyuru geldi. İşin Olsa ekibi olarak kadrolara göre alınacak memur ve personel sayısını sizlere açıklıyoruz. Hangi kadro için kaç kişi alınacak?

HANGİ KADROYA KAÇ ATAMA YAPILACAK?

Sağlık Bakanlığı bu sene on binlerce personel ataması yapacak olup ilk olarak 16 bin kişilik alım ilanı başvuruların başlatılması bekleniyor. Peki hangi pozisyon için kaç kişilik alım yapılacak? Buna göre diş tabibi 1 personel, diyetisyen 1 personel, ebe bin 3 personel, hemşire 5 personel, psikolog 1 personel, sağlık memuru 45 personel, sağlık teknikeri 1 personel, tabib 6677 personel, uzman tabip 8266 personel olmak üzere toplam 16 bin atama gerçekleştirilecektir.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Sağlık Bakanlığı ilk kademe olarak 16 bin kişilik alımı gerçekleştirilecek ve pozisyonlar hakkında Resmi Gazete aracılığı ile de bilgi verildi. Peki alımlar ne zaman yapılacak? Buna göre alımların yakın bir zamanda yapılması bekleniyor şu an için kesin bir tarih bulunmamaktadır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 5 yıl Önce

5 personel ne demek ya yuh!!

sağlık teknikeri
sağlık teknikeri - 5 yıl Önce

Hemşirelik ve Bakım Hizmetleri (Evde Hasta Bakım) 2016 mezunlarının alımı lütfen sayı fazla olsun.
Teşekkür ederim.

Arif
Arif - 5 yıl Önce

Temelde sağlıkçı olarak yetişen sağlık meslek lisesi mezinlarına fazla hemşirelik kadrosu verilmelidir.

Uehjshsu
Uehjshsu - 5 yıl Önce

Alay ediyorlar resmen 5 nedir ya boşuna mı okuduk??

Sağlık teknikeri evde hasta bakım
Sağlık teknikeri evde hasta bakım - 5 yıl Önce

2016 mezunları ( evde hasta bakım teknikerlerinin) atama sayısı lütfen en az 300 olsun.teşekkür ederirm.

Sevgi
Sevgi - 5 yıl Önce

Şaka heralde bunlar 5 personel çok fazla Türkiye ye !!!?!