ROKETSAN ve ASELSAN Binlerce Personel Alımı Yapacak! Başvuru Şartları 2021

Türkiye'de Askeri kuruluş ve Silahlanmada liderlik yapan ASELSAN ve ROKETSAN bünyelerine personel alımı yapacaklar. Adaylardan aranan şartlar nelerdir?

ROKETSAN ve ASELSAN Binlerce Personel Alımı Yapacak! Başvuru Şartları 2021

ROKETSAN ve ASELSAN 2021 yılı personel alımı yapacak. Yayımlanmış olan ilanlara göre binlerce kişilik boş kadro ile yeni istihdam yapılacak. Bildiğiniz gibi her iki kurum da Türkiye için önemli rol oynamakta ve haliyle bünyelerinde çalıştıracakları yeni personel almaktadırlar.

İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere ROKETSAN ve ASELSAN İş Başvurusu bilgilerini aktaracağız.

ROKETSAN Kimdir?

Roketsan Roket Sanayii ve Ticaret A.Ş Kısa adıyla ROKETSAN füze ve Roket araştırma ve üretim yapmakta olup ve programlarda Türkiye de önderlik yapan bir kuruluştur. ROKETSAN Savunma Sanayii İcra Komitesi kararıyla 1988 yılında kurulmuş olan savunma sanayisi olarak çalışmalarına başlamıştır.

ASELSAN Kimdir?

Askerî Elektronik Sanayi kısa adıyla ASELSAN Türkiye'de silahlanmada önemli rol oynayan bir kuruştur. Ayrıca çok sayıda silah fabrikasında hizmet veren, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri'nin askerî haberleşme ihtiyaçlarını karşılayan bir Savunma Sanayi şirketidir. ASELSAN 1975 yılında Ankara merkezli kurulmuştur.

BİNLERDE PERSONEL ALIMLARI YAPILACAK?

ASELSAN ve ROKETSAN Türkiye Savunma sanayisini geliştirmek ve yeni üretim yapabilmek için yeni personel alımları yapacak. Bu konuda ilgili kuruluşlardan açıklamalar gelmeye başladı. peki hangi kurum hangi pozisyonda personel alımı yapacak? Adaylardan aranacak başvuru şartları nelerdir?

ASELSAN PERSONEL ALIMI DETAYLARI:

AELSAN 1200 yeni personel Alımı yapılacak. Konya'da kurulan yeni fabrikada görevlendirmek üzere 1200 kişilik kadro ile personel alımı yapılacak. Geçtiğimiz gün yapılmış olan açıklamaya göre Ziya Altunyaldız tarafından 1200 personel alımı yapılacağı bildirildi. Alımlarda 800 Mühendis Alımı ve 400 Nitelikli Teknisyen alımı yapılacağı bildirildi.

ASELSAN 1200 Personel Alımı İlanı Detayları Burada

ROKETSAN PERSONEL ALIMI DETAYLARI:

ROKETSAN farklı alanlarda personel alımı yapacağını belirtti. Resmi Kariyer adresi üzerinde yapmış olduğu duyuruya göre ROKETSAN bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 14 farklı kadro ile personel alımı yapacağını bildirdi. İşte alım yapılacak pozisyonlar:

 • PROJE MÜHENDİSİ
 • UÇUŞ TEST YAZILIM MÜHENDİSİ
 • GÖMÜLÜ YAZILIM MÜHENDİSİ
 • GÜDÜM, KONTROL VE NAVİGASYON ALGORİTMALARI TASARIM MÜHENDİSİ
 • MALEZEME / PROSES MÜHENDİSİ
 • ÜRETİM/ENTEGRASYON MÜHENDİSİ
 • TEST MÜHENDİSİ
 • AVİYONİK SİSTEM TASARIM MÜHENDİSİ
 • AERODİNAMİK TEKNOLOJİ GELİŞTİRME MÜHENDİSİ
 • SAHA OPERASYONLARI MÜHENDİSİ
 • MEKANİK TASARIM MÜHENDİSİ
 • UÇUŞ MEKANİĞİ MÜHENDİSİ
 • ELEKTRONİK DONANIM MÜHENDİSİ
 • SATIN ALMA MÜHENDİSİ

İlgili pozisyonlara başvuru için adaylardan genel olarak, Alım yapılacak illerde ikamet ediyor olmak, Yazılı ve sözlü olarak çok iyi seviyede İngilizce bilen, MS Office programlarını ve tercihen MS Project kullanabiliyor olmak, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Alım yapılacak meslekte tecrübe sahibi olmak, En az üniversite ve alım yapılacak mühendislik alanında mezun olmuş olmak şartları aranacak.

ROKETSAN Başvuruları:

Başvurular sadece İnternet üzerinden yapılacak. Adayların " https://ik.roketsan.com.tr/ " adresine giriş yaparak üyelik bilgileri ile sisteme giriş yaptıktan sonra CV göndererek başvurularını son başvuru tarihine kadar gerçekleştirebilirsiniz.

DİĞER TÜM PERSONEL ALIMI İLANLARI BURADA

YORUM EKLE