PTT Bünyesine 55 Bin Personel Alımı Yapılacak!

PTT Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik'in geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamalar neticesinde PTT bünyesine toplamda 60 bin personel alımının yapılacağı açıklanmıştı. PTT bünyesine yapılan 5 bin kişilik personel alımından sonra Bozgeyik'in açıklamış olduğu sayıya ulaşılmak için 55 bin personelin daha alınacağı açıklandı. Yapılan çağrışımlara göre önümüzdeki günlerde kalan bu alımlarında yapılacağı söz konusu...

PTT Bünyesine 55 Bin Personel Alımı Yapılacak!

PTT bünyesine yapılacak olan 60 bin personel alımı girişiminin 5 bini geçtiğimiz günlerde başvuru yapan adayların girmiş oldukları sınav ile birlikte tamamlandı. Sınav sonuçlarına göre adayların kesin sonuç listeleri açıklanarak göreve başlayacak olan adayların isimleri açıklanacağı belirtildi.

KENAN BOZGEYİK'TEN PERSONEL ALIMI AÇIKLAMALARI

PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda da Genel Müdürü olan Kenan Bozgeyik birçok alanda işçi çıkarımlarının yapılmasına karşılık PTT bünyesine alınacak olan 60 bin kişi hakkında açıklamalarda bulundu. Şuana kadar genel olarak PTT bünyesinde çalışan kişi sayısının 40 bin olduğu belirten Kenan Bozgeyik bu sayıyı yakın zamanda 100 bine çıkarmak istediklerini ifade etti. Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 bin kişiye daha çıkararak ekonomi standartlarımızı da aynı şekilde büyeteceklerini ifade etti.

Kenan Bozgeyik'in yapmış olduğu bu açıklamalarına göre PTT bünyesine yapılan 5 bin kişilik personel alımının ardından 55 bin kişinin daha PTT bünyesine alımı yapılacağı ifade edildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
siyahÇİZGİ
siyahÇİZGİ - 3 yıl Önce

daha 5 bin kişinin açıklaması yapılmadı. en geç 19 ekim denildi. açıklama son gün olacak sanırım.

Misafir
Misafir - 3 yıl Önce

Lisans mezunlarına yaş şartı kaldırılmalı