PTT 2019/1 Alımında Lise Mezunu Aday Sorunu

PTT 2019/1 Alımında Lise Mezunu Aday Sorunu.Haberin detaylarını ve son dakika gelişmelerini sitemizden okuyarak ulaşabilirsiniz.

PTT 2019/1 Alımında Lise Mezunu Aday Sorunu

2019 yılının büyük kamu alımlarından biri olan ve birçok kişinin merakla beklediği alımları gerçekleştirecek olan PTT 5 bin personel alımilanının çok kısa bir süre sonra yayınlanması bekleniyor. Adaylar ilanın açıklanmasını beklerken aynı zamanda alıma dair lise mezunlarının ilana başvuru yapabilmeleri konusu gündeme geldi.

Haziran ayına yaklaştığımız günlerde yaz dönemi içerisinde açıklanacak olan ilana yönelik başvurularının alınması beklenen PTT 5 bin personel alım ilanında KPSS puan şartı talep etmeyeceğini açıkladı. PTT'nin bu alımda adayları kendi uyguladığı sınav esasına göre belirleyeceği biliniyor.

Türkiye’nin hemen hemen her il ve ilçede bir birim ve şubeleri bulunan PTT tarafından yapılacak olan alımlarda Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı, Tekniker, Gişe ve Büro Görevlisi, Postacı gibi farklı kadrolara alımlar gerçekleşecek. Özellikle Uzman Yardımcısı ve Gişe Personeli kadroları çeşitli branşlara yönelik yapılması bekleniyor.

İlgili postacı Kadrosu için adayların iki yıllık eğitim veren yüksekokulların, be açıklanacak olan ilgili bölümlerinden mezun olma şartını sağlaması gerekirken şartta herhangi bir bölüm şartı aranmıyor. Bu durumda ilana herhangi bir önlisans bölümünden mezun olanlar başvuru yapabilmekte.

Gişe ve büro görevlisi kadrosu için ise PTTGişePersoneli alım ilanlarına başvuru yapacak adaylarınise ilgili lisans bölümlerinden mezun olması gerekiyor. Yani alımlarda en az iki yıllık veren üniversitelerin ön lisans programlarından mezun olmaları gerekmekte olup lise mezunu adaylar ilgili kadrolara başvuru yapamayacak.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 22:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sanem demir
Sanem demir - 4 yıl Önce

Üniversite mezunları yerleşsin öncelik onların olsun lise bitirip torpil bulup 18-20 yaşında ışe girmesin arada 10 yıl ailenin üniversite okumanın maddi manevi emeği var

Mithat
Mithat - 4 yıl Önce

Herseyimiz tutuyor ama YAŞ şartından dayı hiç bir yere başvuru yapamıyoruz.yas şartının kaldırılmasını yada iyice esnetilmesini istiyoruz.bizde insaniz çalışmaya ailemize bakmakla yükümlüyüz.

Emre budak
Emre budak - 4 yıl Önce

Baslikda lise mezunu diyorsunuz ama lise mezunlari icin bir aciklamaniz yok