Polis Akademisi Bünyesine Bekçi Alımları Nasıl Yapılır?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 2019/1 ve 2109/2 bekçilik başvurularının başladığının duyurulması üzerine başvuru yapacak olan adayların akılların oluşturdukları soru "başvurular nasıl yapılmaktadır" sorusu oldu. Bekçi alımları ile ilgili olarak beklenen resmi açıklama geldiğinden ötürü bekçi alım şartlarını derleyerek haberimize yansıttık.

Polis Akademisi Bünyesine Bekçi Alımları Nasıl Yapılır?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan resmi açıklamaya göre 2019/1 ve 2019/2 bekçilik başvurularının başladığının duyurulmasının ardından adaylar en çok merak ettikleri soru olan başvurularının nasıl yapılacağı hakkında birçok yerden araştırma yapmaya ve başvuru şartlarına göre başvurularını yapmaya hazırlandıkları belirtilidi. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan başvurularda 81 ilden toplam da 8 bin bekçi alımı yapılacağı resmi internet sitesi aracılığıyla belirtildi.

Başvurular Başladı

Bekçi alımları için yapılan resmi açıklama itibariyle EGM tarafından birer birer Bekçi alımları için başvurularının yapılmaya başlandığı belirtildi. 81 il genelinde yapılacak olan başvurularda toplamda 8 bin Bekçi alımı yapılacağı açıklandı. Bugün itibariyle başlayan başvurular 1 Nisan 2019 itibariyle bitecek. 

Başvuru Şartları

Bekçi alımı için yapılacak olan başvurular için belirlenen genel şartlar şu şekildedir; " T.C. vatandaşı olmak, en az lise veya dengi okul mezunu olmak, en az 1,67 boyunda olmak, beden kitle indeksi 18 ile 27 arasında olmak. Başvuru yaptığı ilçe sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak, askerliğini yapmış olmak, ağır hapis ve altı aydan daha fazla cezaevinde bulunmamış olmak, kamu haklarından mahrum bırakılmış olmaması, memuriyetine engel teşkil edecek bir sağlık sorunu olmaması, geçmişinde herhangi bir mitinge, yürüyüşe desteklememiş ve katılmamış olması" adaylardan istenilen genel şartlardandır. Bu şartlara uymayan adayların başvuruları geçersiz sayılacağı bildirilmiştir.

Başvurular Nasıl Yapılır

EGM tarafından yapılan açıklamaya göre 16 Mart tarihi duyurularda yer alan bilgiye göre 18 Mart- 1 Nisan 2019 tarihleri arasında başvuru yapmak isteyen adaylar //www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifreleri ile ön başvuru yapabilecekler.

Başvuru Genel Şartları ve Başvuru için TIKLAYINIZ.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Eses
Eses - 4 yıl Önce

Ben böyle sacma bişey görmedim yas sartnda 31 yasından gün almamış olmak diyip 30 yasındakileri 31 den gün almış olarak gösterip basvuru yapılması engelleniyo bu ne sacma bi düzen işsizin bi umut bekçiliği bekledik ama maalesef yazık günah

Ozan
Ozan - 4 yıl Önce

Düzen değişmedikçe adalet sağlanmadıkca eşitlik gelmedikçe hele hele kamuda eşitlik olmadıkça torpil bitmedikçe akp ye oy veren elim kırılsın yani asla öncede vermedim yine vermem

Mehmet Nuri TURAY
Mehmet Nuri TURAY - 4 yıl Önce

Mrb hayırlı geceler.orta okul mezunları da başvurması için bir kolaylık yapılamazmi yapılsa çok memnun oluruz. Saygılar.

Ahmet
Ahmet - 4 yıl Önce

İlk okul - orta okul mezunu bekçi alımı yapılacaktı İlk başta neden sonra lise oldu ben anlamadım bir umutla bekledik olmadı