O Ülke 23 Bin Lira Maaşla Personel Alımı Yapıyor

Kanada aşırı fazla şekilde personel eksikliği yaşayan bir ülke. Öyle yüksek şekilde personel kıtlığı yaşanıyor ki aylık 23 bin lira maaş ile çalışacak göçmenleri işe alma konusunda bir projeyi uygulamaya soktu. Peki Kanada da çalışmak için hangi şartları sağlamak gerekiyor? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

O Ülke 23 Bin Lira Maaşla Personel Alımı Yapıyor

Kanada yıllık 80 bin doları bulan maaşı ile tır şoförü arıyor ama çalışmak isteyen personel bulamıyor. Bu sebepten dolayı göçmenleri işe almak için bir projeyi yürürlüğe soktu. Kanada Kamyoncular Birliği tarafından yayımlanan duyuru dünya geneline duyurulan bir duyuruydu. Yapılan duyuruya göre 48 bin civarında tır sürücüsüne ihtiyaçları olduğunu açıkladılar. Uzun yol şoförü olmak isteyen kimse olmadığı için çalışacak personel bulamadıklarını açıklayan Kanada Kamyoncular Birliği göçmen sürücü programı başlattı. Peki açıklamanın detayında neler vardı?

İŞTE DETAYLAR

2015-2017 arasında 390 göçmeni işe aldıklarını söylesen proje yetkilisi Robert Trites sürücülere ikametgah verildikten sonra sürücülerin batı bölgelere gittiğini çalıştıkları bölgede kalmak istemediklerini açıkladı. 10-12 gün çalıştıktan sonra 3-4 gün dinlenme sürelerinin olduğunu söyleyen Triter kimsenin bu kadar uzun süre evlerinden uzakta kalmak istemediğini ve bu yüzden şartların çalışmak isteyenlere cazip gelmediğini açıkladı. Kanada Kamyoncular Birliği dünya geneline yaptığı açıklamada 2024 yılına kadar uzak yol tır şoförü ihtiyaçlarının 48 bin civarında olduğunu duyurdu. Çalışma ücreti yıllık 80 bin (283 bin tl) Kanada Dolarından başlayıp 100 bin Kanada Dolarına kadar çıkıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
dogan
dogan - 4 yıl Önce

nasıl müracat etcez onuda yazın sadece haber

Necmettin Ertuğrul
Necmettin Ertuğrul - 4 yıl Önce

Bende kanadada çakışmak istiyorum 26 yıldır uzun yol ve hafriyat tecrübem var-dır 1992 model ehliyetim ve src psikoteknik belgelerim vardır pasaportum 2023 e kadar vardır bu konu ile ilgili müracaat nasıl ve nereye yapmamı bilmiyorum tarafıma yardımcı olursanız memnun olurum

Şenol türk
Şenol türk - 4 yıl Önce

Bütün belgelerim tam d sınıf ehliyet var src var 10 sene tercüme lıyım 05369224834

cevaben
cevaben - 4 yıl Önce

merhaba,KANADA BÜYÜKELÇİLİĞİ Adres: Aziziye Mahallesi, Ahenk Sk. No:1, 06690 Çankaya/Ankara
Telefon: (0312) 409 27 00 Buradan bilgi alabilirsiniz.

Osman Şahin
Osman Şahin - 4 yıl Önce

E ehliyet liyim çalışmak istiyorum

Kursat
Kursat - 4 yıl Önce

Nereye basvuru yapicaz ben hazirim

Resul
Resul - 3 yıl Önce

Nereye başvuracam

ilhan turhan
ilhan turhan - 3 yıl Önce

müraat nasıl yapıcaz