Müjdeler Üst Üste Geldi. İki Bakanlığa 52 Bin 400 Memur Alımı Yapılacak! İlan Tarihleri!

2021 yılı bütçesi görüşmeleri sürerken bazı bakanlıklara memur alımı müjdeleri ardı ardına gelmeye başladı. Adalet Bakanlığına 14 Bin 400 Sağlık Bakanlığı 30 bin memur alımı haberinin detayları şu şekilde;

Müjdeler Üst Üste Geldi. İki Bakanlığa 52 Bin 400 Memur Alımı Yapılacak! İlan Tarihleri!

Bilim Kurulu Toplantısının sona ermesinin ardından gözler Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sağlık alanındaki atılacak alımlarına çevrildi. Pandemi sürecinde Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde istihdam edilmek üzere çok sayıda hemşire, sağlık teknisyeni, destek personeli, gibi branşlarda istihdamlar yapılmıştı. Pandeminin ektileri devam ederken ihtiyaç bulunan kadrolar için yeni ilanların geleceği müjdelendi.

Kadrolar Açıklandı! Sıra Atama Takviminde;

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin Kamu personeli Seçme Sınavı KPSS puanı ie yapacağı atamaların beraberinde KPSS'siz olarak kura ile 10 bin işçi daha alınacak. Sağlıkçıların istihdamında da herhangi bir mülakat sınavı yapılmayacak. Psikolog, sağlık teknikeri, ebe, hemşire, teknisyeni, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen fizyo terapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti gibi kadrolarda alımlar olacak.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ise bütçe görüşmelerindeki açıklamalarında atama bekleyen adayları sevindirdi. Adliyelerde ve ceza infaz kurumlarında görevlendirilecek olan infaz ve koruma memurları, zabıt katiplerinin atamalarında kpss puanlarına göre sıralama yapılacak. Ayrıca bu alımlarda mülakat sınavları da gerçekleşecek. Katipler için 10 parmak klavye sınavı, İnfaz ve koruma memurları için ise boy ve kilo testi yapılacak.

Alım Takvimi Belli Oldu mu?

Her iki bakanlık içinde gerçekleşecek olan atamaların takvimi henüz beli olmadı. Atamaların büyük bir çoğunluğunun 2022 yılında yapılmasını beklemekteyiz.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2021, 22:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şükrü
Şükrü - 2 yıl Önce

Ambulans şöfer niye alım yapilmiyor

Derya çakmak
Derya çakmak - 2 yıl Önce

ÖZEL GŪVENLĪK ĪŞ YOKMU SĪLAHLI

Veysel Taşci
Veysel Taşci - 2 yıl Önce

Biyomedikal mühendisi bu ülkede nezaman işe alınacak acaba?

Nermin ceran
Nermin ceran - 2 yıl Önce

İnşaAllah yine yaş sınırı olmaz en azından temizlik işçisinde

Seda
Seda - 2 yıl Önce

Güvenlik görevlisi silahlı alım olur inşAllah onda da yaş sınırı olmaz