MSÜ 2021 Yılı 200 Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman? Sınav Belge ve Konuları?

Milli Savunma Üniversitesi 2021 yılı Kamu Personeli alımı için başvurular sona eriyor. Başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Adaylar için sınav belgeleri nelerdir?

MSÜ 2021 Yılı 200 Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman? Sınav Belge ve Konuları?

Milli Savunma Üniversitesi 2021 yılı için 200 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı yapacak.

Milli Savunma Bakanlığına bağlı olan MSÜ bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere farklı kadrolarda Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden 200 Kamu Personeli alımı yapılacak. Başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamıştı ve artık sona eriyor. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar aşağıdaki bilgiler doğrultusunda başvuru yapacaklar.

Ancak Haberimizde sizlere Başvuru yapmış ve başvuru sonuçlarını bekleyen adaylar hakkında detayları aktaracağız.

MSÜ Kamu Personeli Alımı Başvurusu Sona Eriyor!

Milli Savunma Üniversitesine 200 personel alımı başvuruları 01 Nisan 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 21 Nisan 2021 tarihine kadar devam edecektir. Buna göre adaylar başvurularını sadece Milli Savunma Bakanlığı resmi İnternet adresi üzerinden Elektronik ortamda gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre //personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden çevrimiçi (online) yapılacaktır.

En Az Lise Mezunu Personel Alınacak!

Milli Savunma Üniversitesi 200 kişilik boş kadro ile Kamu Personeli alacak olup alımlar en az lise mezunu adaylardan yapılacak. Lise mezunu, Hizmetli, Aşçı, Berber, Garson, Şoför, Terzi / Ütücü, Kaloriferci, Boya / Badana, Marangoz Teknikeri, Metal İşleri Teknisyeni, Elektrik Teknisyeni, Sıhhi Tesisat Teknisyeni kadrolarına atama ypılacak.

Ön Lisans mezunu Tekniker ve Lisans Mezunu Mühendis, Hekim, Psikolog ve Diyetisyen kadrolarında atama yapılacak.

KPSS Değerlendirmedi Nasıl Yapılacak?

Başvuruda bulunacak adaylardan bildiğiniz gibi KPSS şartı aranıyor. Bu doğrultuda 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için KPSSp94, Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden puan almış olmaları gereklidir. Adaylardan Taban Baraj puan şartı talep edilmemekle olup, KPSS puanı sırasına göre değerlendirme yapılacak.

Milli Savunma Üniversitesi KPSS puanlarını ele alarak kadro ve mezuniyete göre yapılacak sıralama ile belirlenecektir. Başvuru kılavuzunda bulunan şartları taşıyan tüm adaylar, ilgili KPSS puan türü esas alınarak en yüksek puandan başlanıp en düşük puana doğru sıralanacak olup sözlü sınava atama yapılacak kadro sayısının en fazla 10 (on) katına kadar aday çağrılacaktır. Son sıradaki adayla eşit puan alan adaylar da sözlü sınava çağrılacaktır.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

MSÜ personel alımı başvuruları 21 Nisan 2021 tarihinde sona erecek olup başvuru sonuçları mayıs ayına kadar veya Mayıs ayı ilk haftası ile açıklanması beklenmektedir. MSÜ başvuru kılavuzunda şu sözlere değindi:

a) Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sözlü sınav tarihi ve yeri https://personeltemin.msb.gov.tr adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır. Ayrıca T.C. Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesaplarında ön başvuru sonuçlarının açıklandığına dair duyuru yayımlanacaktır.

b) Adayların belirttiği elektronik posta adresine ve cep telefonuna kısa mesaj (SMS) ile bilgilendirme yapılacaktır.

Sınava Gelirken Getirilecek Belgeler Nedir?

a) Sınav çağrı belgesi,

b) Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,

c) Öğrenim belgesi (diploma) veya geçici mezuniyet belgesi aslı veya kurum veya noterden onaylı sureti ya da yabancı üniversitelerden mezun olunması halinde Yükseköğretim Kurulu onaylı denklik belgesinin aslı ve fotokopisi veya onaylı sureti,

ç) Müracaat ettiği unvana ait Ustalık-Kalfalık belgesi, MEB onaylı Sertifika, Ehliyet belgelerinin aslı ve fotokopisi veya onaylı sureti,

d) Erkek Adaylardan;

1) Askerlik hizmetini yapmamış olanlar için askerlik durum belgesi (E-Devletten alınan belge veya Askerlik Şubesi Başkanlığınca onaylı suret),

2) Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için terhis belgesi (Belgenin aslı ve fotokopisi veya Askerlik Şubesi Başkanlığınca onaylı suret),

3) Askerlikten muaf olan adaylar için askerlikten muaf olduğuna dair belge (Belgenin aslı ve fotokopisi veya E-Devletten alınan belge veya Askerlik Şubesi Başkanlığınca onaylı suret),

e) Kamu Kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel pozisyonlarında tam zamanlı olarak görev yapmakta iken kurumlarınca sözleşmesi feshedilen ya da sözleşmesini tek taraflı fesheden adayların, bir yıllık bekleme süresini doldurduklarını belgeleyebilmeleri için görev yaptıkları eski kurumlarından alınmış onaylı Hizmet Belgesi,

f) Adli sicil belgesi (E-devlet üzerinden alınan belge kabul edilecektir.)

g) Güvenlik Soruşturması Formu (adaylar tarafından doldurma talimatına uygun olarak bilgisayarda BÜYÜK HARFLE doldurulacak, 2(iki) suret çıktısı alınacaktır. Formun sağ üst kısmında yer alan fotoğraf kısmına yazıcı vasıtasıyla renkli fotoğraf baskısı yapılacak, kesinlikle fotoğraf yapıştırılmayacaktır.) Uygun olmayan formlar kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU SONUÇLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA UYGULAMASINI İNDİREBİLİRSİNİZ.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2021, 10:51
YORUM EKLE