MİT Dil Uzmanı Alımı İlanı 2022 Yılı Şartları Nedir?

Milli İstihbarat Teşkilatı Yabancı Dil sınavı şartı ile Dil Uzmanı alımı ilanı yayımlandı. Kimler başvuru yapabilir? MİT Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

MİT Dil Uzmanı Alımı İlanı 2022 Yılı Şartları Nedir?

MİT Personel Alımı ilanı yayımlandı. Milli İstihbarat Teşkilatı Dil Uzmanı Alımı yapacak. Bünyesindeki eksikliği bu yönde tamamlamak isteyen Teşkilat yabancı dil sınavı şartı ile alım yapacağını bildirdi. Başvurular 2022 Yılı için alınmaya başlandı. MİT Personel alımı ilanına kimler başvuru yapabilecek?

MİT bünyesinde görev yapacak olan Dil Uzmanları azılı, görsel ve işitsel kaynaklardan yazılı ve sözlü çevirileri gelişen teknolojileri de kullanarak titizlikle yapan ve istihbarat üretimini destekleyerek nihai ürünün oluşmasında önemli rol oynayan personellerdir.

2022 Yılı Başvuru Şartları:

Adaylardan ağırlıklı olarak yabancı dil şartı aranacak. Ancak yaş şartı ve diğer şartlar şöyledir;

Yaş Şartı Nedir?

Diğer pozisyonlar için 35 yaş şart aranıyorken MİT Dil Uzmanı alımlarında 40 yaş şartı aranacak.

Dil Eğitimi Şartı:

  • İngilizce, Fransızca, Almanca dilleri için; üniversitelerin ilgili dilde Mütercim-Tercümanlık, Dilbilim, Çeviribilim, Edebiyat bölümleri, Öğretmenlik örgün lisans programlarının birinden mezun olmak (Yurt dışı mezuniyetlerinde YÖK denkliği aranmaktadır)
  • İspanyolca, İtalyanca ve Hollandaca dilleri için, üniversitelerin en az 4 yıllık örgün eğitim veren lisans programlarının herhangi birinden mezun olmak (Yurt dışı mezuniyetlerinde YÖK denkliği aranmaktadır)
  • Diğer yabancı diller için en az lise veya dengi okul mezunu olmak

Yabandı Dil Sınavından en az 60 veya 80 Puan Almış Olmak Şart!

  • Sınav sonuçları 2017 yılı ve sonrasına ait olmak üzere İngilizce dilinden 90 veya üzeri YDS puanı almış olmak
  • Sınav sonuçları 2017 yılı ve sonrasına ait olmak üzere Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Hollandaca dillerinin birinden 80 veya üzeri YDS puanı almış olmak
  • Sınav sonuçları 2017 yılı ve sonrasına ait olmak üzere İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Hollandaca dışında kalan ve YDS kapsamında bulunan dillerin birinden 60 veya üzeri YDS puanı almış olmak
  • YDS kapsamında yer almayan diller için; ilgili dilin yaygın olarak konuşulduğu ülkelerde en az 2 yıl bulunmuş olmak, okuduğunu ve dinlediğini anlama, yazma ve konuşma becerilerine iyi derecede sahip olmak.

Yazılı ve Sözlü Sınav Yapılacak!

Dil Uzmanı alımı için adayların yukarıdaki nitelikleri sağlıyor olmaları sonrasında görevin gerektirdiği yabancı dil yeterliğinin ölçülmesi amacıyla yazılı ve sözlü sınavlar yapılacak.

MİT Dil Uzmanı Maaşları Ne Kadar?

MİT bünyesinde çalışacak Dil Uzmanı maaşları net olarak bilinmese de MiT dil uzmanı maaşları çevirmen ile yakındır. En az 6000 TL maaş alındığı düşünülmektedir.

2022 Yılı Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Dil Uzmanı alımı için başvurular Elektronik ortamda yapılacak. Söz konusu ilana başvurular MİT kariyer adresi üzerinden başvuru havuzuna gerçekleştirilecektir. CV gönderen adaylar ilerde oluşabilecek herhangi bir boşlukta değerlendirmek üzere iletişime geçilecektir.

DİL UZMANI ALIMI BAŞVURU ADRESİ

YORUM EKLE