MİT 2022 Yılı 4 Alanda Personel Alımı Başvuru Ekranı! Kimler Başvuru Yapabilir?

Milli İstihbarat Teşkilatı Personel alımı ilanları yayımladı. 4 Farklı alanda başvuru ekranı açıldı. MİT Personel Alımı için mezuniyet ve Yaş şartları nedir?

MİT 2022 Yılı 4 Alanda Personel Alımı Başvuru Ekranı! Kimler Başvuru Yapabilir?

MİT Personel alımı için ilanları güncelledi. 4 farklı meslek dalında olmak üzere Kadın Erkek personel alımı yapacağı bildirildi. Milli İstihbarat Teşkilatı Resmi Sitesinde yayımladığı " Peşindeyiz ve Seni Bırakmıyoruz. Ülkenin yarınına birlikle iz bırakalım" sloganı ile Personel Alımı yapılacak. 2022 yılı Personel Alımı için Adayların alanına göre bazı nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir. Bu haberimizin içeriğinde sizlere;

  • 2022 Yılı MİT Personel Alımı Kontenjanları Nedir?
  • Kimler MİT Personeli Olabilir? 2022 Başvuru Şartları? ( Genel ve Pozisyona Göre Özel Şartlar )
  • MİT Personel Alımı 2022 Başvurusu Nasıl Yapılacak?

2022 Yılı MİT Personel Alımları Kontenjanları Nedir?

  • İstihbarat Uzmanı,
  • Dil Uzmanı,
  • Koruma ve Emniyet Memuru,
  • Mühendis,

Kimler MİT Personeli Olabilir? 2022 Başvuru Şartları?

Milli istihbarat Teşkilatı bünyesinde görev yapmak isteyenlerin bazı şartları taşıyor olmaları gereklidir. Adaylardan Genel ve Alanına göre özel nitelikler aranacaktır. Her unvan için özel Olarak adaylardan Mezuniyet, Yaş ve boy şartları aranacak.

Genel Başvuru Şartları:

Başvurular genel şartlardan başlıyor. Bu kapsamda genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Sağlık açısından Teşkilatın belirttiği Sağlık koşullarını sağlıyor olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile alakası olmamak, İş Disiplinine uygun olmak şartları aranacak.

Branşına Göre Mezuniyet, Yaş Şartları Nelerdir?

Mühendis Alımı İçin, Lisans seviyesinde eğitim veren üniversitelerin Bilgisayar, elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme, matematik veya fizik mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak ve 34 yaşını doldurmamış olmak gereklidir.

Dil Uzmanı Alımı İçin, Yabancı dil seviyesinde eğitim veren üniversitelerin, İngilizce, Fransızca, Almanca dilleri için; üniversitelerin ilgili dilde Mütercim-Tercümanlık, Dilbilim, Çeviribilim, Edebiyat bölümleri, Öğretmenlik örgün lisans programlarının birinden mezun ve İspanyolca, İtalyanca ve Hollandaca dilleri için, üniversitelerin en az 4 yıllık eğitim veren okuldan mezun olmuş gereklidir. Yaş Şartı ise 40 yaşını doldurmamış olmak şartı aranacak.

İstihbarat Uzmanı Alımı İçin, Üniversitelerin herhangi bir lisans eğitimi veren 4 yıllık bölümlerinden mezun olmuş olması gereklidir. Yaş şartı olarak ise 35 yaşını doldurmamış olmak şartı aranacak.

Koruma ve Emniyet Memuru Alımı İçin, Kadın ve Erkek adaylar için yaş ve mezuniyet şartı farklıdır. Erkek Adaylar için herhangi bir ön lisans bölümü mezunu olmak ve Ön Lisans için 26 yaşını ve Lisans mezunları için 29 yaşını tamamlamamış olmak gereklidir. Kadın Adaylar için ise Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu veya Spor Bilimleri Fakültesinin herhangi bir bölümünde mezun olmuş olmak ve yaş şartı olarak 29 Yaşını doldurmamış olmak gereklidir.

Milli İstihbarat Teşkilatına personel alımları için aranan diğer başvuru şartlarına ve maaş bilgilerine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

MİT Dil Uzmanı Alımı İlanı 2022 Yılı Şartları Nedir?

MİT İstihbarat Uzmanı Alımı 2022 Yılı Şartları Nedir?

Milli İstihbarat Teşkilatı ( MİT ) 2022 Yılı Mühendis Alımı Başvurusu

MİT 2022 Yılı Koruma ve Emniyet Memuru Alımı Başladı! Şartlar Nedir?

MİT Personel Alımı 2022 Başvurusu Nasıl Yapılacak?

MİT başvuruları İnternetten yapılacak. 2022 yılı Personel alımı başvuruları toplanmaya başlandı. Adaylar Başvurularını Milli İstihbarat Teşkilatı Kariyer adresi üzerinden gerçekleştirecekler. CV ile yapılacak başvurular Başvuru havuzuna toplanarak olabilecek herhangi bir pozisyon boşluğunda kullanılmak üzere değerlendirilecektir.

ÖNEMLİ NOT: Şu anda aktif alımı yok. MİT personel alımları sadece başvuru havuzu ile yapılmaktadır. Bu kapsamda başvuru yapmışta olsanız hemen cevap alamayabilirsiniz.

MİT Kariyer Başvuru Adresi

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2021, 12:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Furkan karafazlıoğlu
Furkan karafazlıoğlu - 1 ay Önce

Başvuru tamamlayabilen var mı Allah aşkına

Büşra
Büşra - 3 gün Önce

Özgeçmiş sayfasında aile bilgilerini eklerken kendiliğinden siliniyor aynı sorunu yaşayan var mı?