MİT 2022 Yılı 4 Alanda Personel Alımı Başvuru Başladı! Kimler Başvuru Yapabilir?

MİT Personel alımı 2022 Başvuruları devam ediyor. İstihbarat Uzmanı, Dil Uzmanı, Koruma ve Emniyet Memuru, Mühendis alımı şartları nedir? Ne Kadar Maaş Alırlar?

MİT 2022 Yılı 4 Alanda Personel Alımı Başvuru Başladı! Kimler Başvuru Yapabilir?

MİT Personel alımı için ilanları güncelledi. 4 farklı meslek dalında olmak üzere Kadın Erkek personel alımı yapacağı bildirildi. Milli İstihbarat Teşkilatı Resmi Sitesinde yayımladığı " Peşindeyiz ve Seni Bırakmıyoruz. Ülkenin yarınına birlikle iz bırakalım" sloganı ile Personel Alımı yapılacak. 2022 yılı Personel Alımı için Adayların alanına göre bazı nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir. Bu haberimizin içeriğinde sizlere;

 • 2022 Yılı MİT Personel Alımı Kontenjanları Nedir?
 • Kimler MİT Personeli Olabilir? 2022 Başvuru Şartları? ( Genel ve Pozisyona Göre Özel Şartlar )
 • MİT Personel Alımı 2022 Başvurusu Nasıl Yapılacak?
 • MİT yeni kadrolarda Personel Alımı İlanı Yayımlayacak Mı?
 • MİT Personel Maaşları ne Kadar?

2022 Yılı MİT Personel Alımları Kontenjanları Nedir?

 • İstihbarat Uzmanı,
 • Dil Uzmanı,
 • Koruma ve Emniyet Memuru,
 • Mühendis,

Kimler MİT Personeli Olabilir? 2022 Başvuru Şartları?

Milli istihbarat Teşkilatı bünyesinde görev yapmak isteyenlerin bazı şartları taşıyor olmaları gereklidir. Adaylardan Genel ve Alanına göre özel nitelikler aranacaktır. Her unvan için özel Olarak adaylardan Mezuniyet, Yaş ve boy şartları aranacak.

Genel Başvuru Şartları:

Başvurular genel şartlardan başlıyor. Bu kapsamda genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Sağlık açısından Teşkilatın belirttiği Sağlık koşullarını sağlıyor olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile alakası olmamak, İş Disiplinine uygun olmak şartları aranacak.

Branşına Göre Mezuniyet, Yaş Şartları Nelerdir?

Mühendis Alımı İçin, Lisans seviyesinde eğitim veren üniversitelerin Bilgisayar, elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme, matematik veya fizik mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak ve 34 yaşını doldurmamış olmak gereklidir.

Dil Uzmanı Alımı İçin, Yabancı dil seviyesinde eğitim veren üniversitelerin, İngilizce, Fransızca, Almanca dilleri için; üniversitelerin ilgili dilde Mütercim-Tercümanlık, Dilbilim, Çeviribilim, Edebiyat bölümleri, Öğretmenlik örgün lisans programlarının birinden mezun ve İspanyolca, İtalyanca ve Hollandaca dilleri için, üniversitelerin en az 4 yıllık eğitim veren okuldan mezun olmuş gereklidir. Yaş Şartı ise 40 yaşını doldurmamış olmak şartı aranacak.

İstihbarat Uzmanı Alımı İçin, Üniversitelerin herhangi bir lisans eğitimi veren 4 yıllık bölümlerinden mezun olmuş olması gereklidir. Yaş şartı olarak ise 35 yaşını doldurmamış olmak şartı aranacak.

Koruma ve Emniyet Memuru Alımı İçin, Kadın ve Erkek adaylar için yaş ve mezuniyet şartı farklıdır. Erkek Adaylar için herhangi bir ön lisans bölümü mezunu olmak ve Ön Lisans için 26 yaşını ve Lisans mezunları için 29 yaşını tamamlamamış olmak gereklidir. Kadın Adaylar için ise Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu veya Spor Bilimleri Fakültesinin herhangi bir bölümünde mezun olmuş olmak ve yaş şartı olarak 29 Yaşını doldurmamış olmak gereklidir.

Milli İstihbarat Teşkilatına personel alımları için aranan diğer başvuru şartlarına ve maaş bilgilerine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

MİT Dil Uzmanı Alımı İlanı 2022 Yılı Şartları Nedir?

40 yaşını doldurmamış olmak ve İngilizce, Fransızca, Almanca dilleri için; üniversitelerin ilgili dilde Mütercim-Tercümanlık, Dilbilim, Çeviribilim, Edebiyat bölümleri, Öğretmenlik örgün lisans programlarının birinden mezun olmak

MİT İstihbarat Uzmanı Alımı 2022 Yılı Şartları Nedir?

35 Yaşını doldurmamış olmak, 4 yıllık eğitim mezunu olmk şartı aranacak.

Milli İstihbarat Teşkilatı ( MİT ) 2022 Yılı Mühendis Alımı Başvurusu

Mühendis alımı için 34 yaşını doldurmamış olmak ve Mühendislik bölümlerinden mezun olmuş olmak gereklidir.

MİT 2022 Yılı Koruma ve Emniyet Memuru Alımı Başladı! Şartlar Nedir?

Koruma ve Emniyet memuru alımı için adaylar başvurularını Askerlik hizmetini tamamlamış olmak, Kadınlarda 29 yaşını tamamlamış ve 163 cm boyundan kısa boylu olmamak gereklidir. Erkeklerde ise 29 yaşını tamamlamamış ve 175 cm boyundan kısa boylu olmamak gereklidir.

MİT Personel Alımı 2022 Başvurusu Nasıl Yapılacak?

MİT başvuruları İnternetten yapılacak. 2022 yılı Personel alımı başvuruları toplanmaya başlandı. Adaylar Başvurularını Milli İstihbarat Teşkilatı Kariyer adresi üzerinden gerçekleştirecekler. CV ile yapılacak başvurular Başvuru havuzuna toplanarak olabilecek herhangi bir pozisyon boşluğunda kullanılmak üzere değerlendirilecektir.

2022 Yılı MİT Personel Alımı 4 Alanda'da Başvurular Başladı!

YMİT resmi İnternet adresi üzerinde yayımlamış olduğu yeni personel alımı ilanına göre başvurular başladı. 2022 yılı başları ile birlikte duyurduğu slogan ile MİT ailesine yeni adaylar aradıklarını bildirdiler. Yukarıdaki alanlarda İş İlanları yayımlamış olan Milli İstihbarat Teşkilatı iş ilanlarını yenileyerek yeni alım yapacağını bildirdi. İlgili SLoganda Şu açıklamalar kullanıldı;

Millî İstihbarat Teşkilâtı olarak faaliyetlerimizi en verimli şekilde yürütebilmek için insan kaynağımıza büyük önem veriyoruz.

Teşkilâtımız bünyesinde çeşitli beceri ve kabiliyetlere sahip istihbarat uzmanları; dünya dillerinde yetkin dil uzmanları; sinyal ve görüntü analizi, coğrafi bilgi sistemleri, yazılım ve donanım, ağ güvenliği dahil olmak üzere farklı alanlarda uzman mühendisler; tesis, bina ve araçlarımızın emniyetini sağlayan koruma ve emniyet memurları gibi birçok sahada faaliyet gösteren çalışma arkadaşları istihdam ediyoruz.

Üstlendiğimiz kritik görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirebilmek amacıyla nitelikli insan kaynağımızı sürekli geliştiriyoruz. Bu çerçevede, farklı branşlarda iş başvurularını titizlikle değerlendirerek MİT Ailesi’ne yeni üyeler kazandırıyoruz.

Teşkilât olarak tecrübeli, dinamik ve güçlü kadromuzla ülkemizin yarınlarına iz bırakmak için çalışıyoruz.

MİT Personel alımı ilanlarına başvuru yapmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. 2022 yılı başlarında başvurularını sadece İş İlanı havuzuna toplayan teşkilat yeni yayımladığı iş ilanları ile direk olarak başvuru alıyor.

Genel Başvurular Başladı!

Aynı zamanda öte yandan MİT kariyer adresinde Genel başvuru ilanı yayımlamış olup Başvuru havuzuna başvuru alıyor. Başvuru yapacak adayların belirtilen nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir. Adaylardan,

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • En az Ön Lisans Mezunu olmak, 
 • 35 yaşını doldurmamış olmak,

şartları ile Milli İstihbarak teşkilatı ileride kullanmak üzere Başvuru havuzuna başvuru alacaktır.

MİT Yeni Personel Alımı İlanları Yayımlayacak Mı?

Mili İstihbarat Teşkilatı ( MİT ) kariyer adresi üzerinde yayımlanan personel alımı ilanlarına göre 4 farklı alanda personel alımı gerçekleştiriliyor. Adaylar Milli İstihbarat Teşkilatından yeni ilanlar bekliyor. Ancak Açık iş pozisyonlarına baktığımızda MİT Personel alımı için yeni ilanlar yayımlanmayacaktır. 

MİT Personeli Maaşları Ne Kadar?

MİT, İstihbarat Uzmanı, Dil Uzmanı, Koruma ve Emniyet Memuru, Mühendis alımları için maaşlar net olarak açıklanmadı. Bu kapsamda yayımlanan pozisyonlara göre baktığımızda en düşük MİT Perosneli maaşları 15 Bin TL olarak bilinmektedir.

MİT Kariyer Başvuru Adresi

MİT Genel Başvuru Ekranı

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2022, 13:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Furkan karafazlıoğlu
Furkan karafazlıoğlu - 10 ay Önce

Başvuru tamamlayabilen var mı Allah aşkına

İdriserman
İdriserman - 8 ay Önce

Boya kafayı taktınız boydegil kafa çalışacak kafa zeka süper ama boy kısa böyle ismi olur yok lisans yok dört yıllık eskiden bunlarmi vardi olsun ortaokul mezunu lisse mezunu adam lisse mezunu kuzey Irak'ta komando olarak yapmış kelle almış buislere göremiyor savasolunca çağıracak siniz yazık yazık oğlumu vermek istiyorum çokta istekli sadece sanat okulu mezunu sen sanatını yap diyorsunuz olacak isdegil ben babası olarak 1990 1991 arası güney doğuda sanatını icra ttim hemde ne sanat bir milyon askere nasip olmayacak sanat şimdi oglumuzu veremiyorum vatan sağolsun nemutlu türküm diyene

Büşra
Büşra - 9 ay Önce

Özgeçmiş sayfasında aile bilgilerini eklerken kendiliğinden siliniyor aynı sorunu yaşayan var mı?

Ferda
Ferda - 8 ay Önce

Başvuru sonuçları ne zaman açıklanır ?

snm_gcn
snm_gcn @Ferda - 4 ay Önce

Merhaba siz başvuruyu yapalı çok olmuş ne kadar sürede açıklandı veyada çağrıldınız mı cevaplarsanız çok mutlu olurum

İsimsiz
İsimsiz - 6 ay Önce

Bu ne saçma başvuru şartlarınız var neymiş üniversite mezunuymuş yaş şartıymış istihbaratçı dediğin kendi safında uzmanlaşmış kendisini kanıtlayacak herşeyin üstesinden gelebilecek durumda oldugunu kanaat getirmiş o kadar kişi varki sizin saçma sapan şartlarınız yüzünden vatan sevgisini yok etmeye degerde artar bile. Bünyenizdeki üniversite mezunları sayesinde daha çok şehit veririz egoları tavan hizasından aşagı inmesin yeterki. Yeri geldi mektup yoluylamı ulaşmadım yeri geldi elektronik posta ile şikayet bölümündenmi ulaşmadım Allahı kitabı olan bizleri degerlendirsin dedik 5 arkadaş dağdakikerini silip süpürecek vatana 1 kuruş zararımız olmadan şehit vermeden vatanımıza hizmet edelim dedik neymiş lise mezunu olacakmışız neymiş üniversite mezunu olacakmışız ulan bu vatanı üniversite mezunları kurdu çocugundan tut yetişkinine kadar atamız MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ün yolundan izinden canlarını düşünmeden kuruldu bu devlet. Hangisi üniversite mezunuydu siz varya vatan sevdalısı degilsiniz

Mekan
Mekan - 7 ay Önce

Selam alekum ben mekan turkmenistanliyim aslen ben gizli birsi olmak çok istedim beni gorurmusunuz

Bora
Bora - 8 ay Önce

Başvuru sonuçları ne zaman açıklanır

Cahfer Erdoğan
Cahfer Erdoğan - 6 ay Önce

Mrb ben siirt pervariden şehit yakınıyım ben hemde pervari kaymakamlikta memurum ben bu işe girmek istiyorum yardımcı olurmusunuz?