Milli Savunma Bakanlığı Erkek - Kadın Zabıt Katibi Alımı Yapıyor

Milli Savunma Bakanlığının hazırladığı ilan ile kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere erkek ve kadın zabıt katibi alımı yapılmaktadır. Peki başvurular ne zaman?

Milli Savunma Bakanlığı Erkek - Kadın Zabıt Katibi Alımı Yapıyor
Milli Savunma Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere personel alımı yapmaya devam ediyor. Söz konusu kurum genel olarak alımlarını Kamu Personeli Seçme Sınavı şartına göre yapmakta olup alım ilanlarını hazırlayarak kamuoyuna paylaşmaktadır. 30 Aralık 2016 tarihinde yayımlanan ilan ile çok sayıda personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. Bu alımların bir kadrosu da zabıt katibi pozisyonu için yapılacak. Erkek ve kadın adayların başvurabildiği bu ilan içinde KPSS şartı bulunmaktadır.

Kimler Başvurabilir

Milli Savunma Bakanlığının yayımladığı ilan ile adaylar 30 Aralık 2016 tarihi ile zabıt katibi kadrosu için başvuru işlemlerine başladı ve başvurular 6 Şubat 2017 tarihine kadar devam edecek.

Zabıt Katibi kadrosu için Van ve Elazığ illeri için toplam 7 personel alımı yapılacak olup adayların KPSSP93 puan türüne sahip olmaları gerekmektedir. Yine bu pozisyon için müracaat eden adaylar bazı testlere tabii tutulacak. Bilindiği gibi zabıt katibi alımlarında adaylar 3 dakika süre verilmekte ve bu 3 dakika içerisinde istenen 90 kelimelik metni uygun şekilde bilgisayara girebilmesi istenmektedir. Bu testten geçemeyen adayların KPSS puanı en yüksek dahi olsa alınmamaktadır. Başvurular 30 Ocak 2016 tarihi ile başladı ve 6 Şubat 2017 tarihine kadar devam edecek. Başvuru yapmak ve bildiriyi öğrenmek isteyen adayların aşağıda ki linkleri takip etmesi gerekmektedir.

//www.msb.gov.tr/
https://pertem.kkk.tsk.tr/Form/memur2016_1.pdf

YORUM EKLE
YORUMLAR
ozan güldaş
ozan güldaş - 5 yıl Önce

mülakat sıavı ne zaman olacak acaba yardımcı olabilirmisiniz