Milli İstihbarat Teşkilatı ( MİT ) 2023 Yılı Mühendis Alımı Başvurusu

MİT Personel alımı yapıyor. 2023 yılı Mühendis alımı başvurusu başladı. Adaylardan aranacak başvuru şartları nelerdir?

Milli İstihbarat Teşkilatı ( MİT ) 2023 Yılı Mühendis Alımı Başvurusu

MİT Mühendis Alımı için resmi internet adresi üzerinde ilan yayımladı. Az Önce Milli İstihbarat Teşkilatı yayımladığı ilan ile bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 2023 yılı Mühendis alımı yapacağını bildirdi. Bu kapsamda başvuru şartları ve başvuru yolları açıklandı. Peki MİT Mühendis Alımı için Genel ve özel şartlar nedir?

MİT Mühendis Alımı Şartları Nedir?

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 34 yaşını doldurmamış olmak
  • Bilgisayar, elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme, matematik veya fizik mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak (Yurt dışı mezuniyetlerinde YÖK denkliği aranmaktadır)
  • Sınav sonuçları son 5 yıla ait olmak üzere İngilizce dilinden 60 veya üzeri YDS puanı almış olmak ya da 60 veya üzeri YDS puanına karşılık gelen TOEFL IBT sınav sonucuna sahip olmak (TOEFL IBT’nin YDS puan eşdeğerliği www.osym.gov.tr üzerinden öğrenilebilir).

Ayrıca Adaylardan genel olarak; Teknoloji ve yenilikleri takip edebilme, Güçlü iletişim becerilerine sahip ve ekip çalışmasına yatkın olma, Analitik düşünce yapısına sahip olma, Çözüm odaklı çalışabilme, Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilme, Stres altında çalışabilme, Gerektiğinde saha koşullarında çalışma ve seyahat engeli taşımama, Ketumiyet şartları aranacaktır.

gibi kişisel özellikler mühendislerde aradığımız diğer önemli nitelikler arasında yer almaktadır.

Milli İstihbarat Teşkilatı Mühendisi Görevleri:

MİT Mühendis adayları ağ güvenliği ve yönetimi, veri tabanı sistem ve uygulamaları konularında araştırma, sinyal ve görüntü analizi, coğrafi bilgi sistemleri, haberleşme sistemleri, yazılım ve donanım, geliştirme, tasarım ve iyileştirme faaliyetleri yürütmekle soumludur.

Başvurular Havuzda Toplanacak!

Alım yapacağını açıklayan MİT aktif ilanı olmadığını bildirdi. Yayımlanan ilan ile MİT Mühendis kadrosuna başvuruları toplayacak. Söz konusu başvurular havuzda biriktirilecek olup olası bir pozisyon ihtiyacında başvurular incelenerek en uygun aday belirtilip iletişime geçilecektir.

BAŞVURU ADRESİ

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2023, 01:15
YORUM EKLE