Metro İstanbul Lise Mezunu 44 Tren Sürücüsü Alımı Yapıyor

İŞKUR Personel alımı ilanlarını yayımlamaya devam ediyor. Yayımlanmış olan ilana göre İstanbul Metro bünyesine 44 personel alımı yapacak. İşte şartlar.

Metro İstanbul Lise Mezunu 44 Tren Sürücüsü Alımı Yapıyor

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayımlanmış olan ilana göre METRO İstanbul bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 44 kişilik kadro ile Personel Alımı yapacak. Alımlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yapılacak.

KADRO BİLGİLERİ NEDİR?

İBB'ye bağlı olan METRO İstanbul 44 kişilik boş kadro ile Tren Sürücüsü alımı yapılacak. Adaylardna herhangi bir Deneyim süresi şartı aranmamakta olup Meslek niteliği Daimi şekildedir.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

İstanbul METRO 44 personel alımına başvuru yapacak adayların,

  • Mesleki Lise, Teknik Lise veya meslek Yüksek Okullarının; Elektrik-Elektronik, Otomotiv, Motor, Bilişim Teknolojileri, Bilgisayar, Raylı Sistemler, Mekatranik, Otomasyon, Makine Bölümlernden mezun olmak,
  • En az B Sınıfı ehliyete sahip olmak ve Psikoteknik Belgesine Sahip olmak,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,
  • Yeraltında ( Tünel - metro ) çalışmaya engel teşkil edecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Avrupa Yakasında ikamet ediyor olmak,
  • Gece vardiyası dahil vardiyalı sistemle çalışmaya herhangi bir engeli olmamak,

şartları aranacak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

İstanbul METRO personel alımına başvuru yapacak adaylar başvurularına 26 Haziran 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 10 Temmuz 2021 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular sadece İnternet üzerinden kariyer.ibb.istanbul adresine yapılacaktır.

YORUM EKLE