KPSS Şartı Olmadan Güvenlik Korucusu Alımı 2017

Yapılan duyuruya göre KPSS şartı olmadan Güvenlik Korucusu alımı yapılacak. Alım yapılacak olan il Batmandır. Başvuru şartları ve detaylar ilanın devamında yer almaktadır.

KPSS Şartı Olmadan Güvenlik Korucusu Alımı 2017
Batman Kozluk Kaymakamlığının yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesinde bulunana güvenlik ihtiyacını karşılamak üzere Güvenlik Korucusu alımı yapacak. Yapılan duyuruda adaylardan Kamu Personeli Seçme SInavı şartı arankıyacak. 

Adayların Güvenlik Korucusu olabilmesi için, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, askerlik görevini yapmış olmak, ilanın yayın tarihi itibari ile 30 yaşından büyük olmamak, Gönüllü Güvenlik Korucuları ve Şehit/Gazi yakınlarından yapılacak başvurular için İlan tarihi itibarıyla 37 yaşından büyük olmamak, okuryazar olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme suçlarından mahkum olmamak, kan davasına karışmamamış ve buna hüküm giymemiş olmak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir sağlık durumu olmaması, Siyasi parti üyesi olmamak,  Son 1 (bir) yıldır hali hazırda görevlendirileceği köyde ikamet etmek,(Akçakışla, Yenidoğan ve Yazılı Köyleri Afete Maruz Bölge ilan edildiğinden ve Baraj nedeniyle Kamulaştırma yapıldığından bu köylerde ikamet edenlerden bu şart aranmayabilir.) Köy muhtarlığı ve ihtiyar heyeti üyeliği hariç mahalli idarelerin seçimle göreve gelen organlarında görevli olmamak ve herhagi bir suçu bulunmaması şartları aranmaktadır. Bu şartlara uygun olan adayların başvuruları kabul edilecektir. 

Başvuruda bulunacak olan adaylar, en geç 22 Ocak 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.  Başvurular Kaymakamlığımız İlçe Jandarma Komutanlığına dilekçe ve müracaatta istenecek belgeler ile başvurulacaktır. 

Ayrıca ilanın tam metnine ulaşmak için alt kısımdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.
//www.kozluk.gov.tr/guvenlik-korucusu-alimi

YORUM EKLE