KPSS Puanı Olmayan Adaylar Dikkat! Türkiye Geneli TCDD 356 Nisan Ayı İşçi ve Personel Alımı Başlıyor!

Devlet Demiryolları ( TCDD ) bünyesine personel ve işçi alımı için geçtiğimiz günlerde ilan yayımlamıştı ve bu bağlamda başvuruların Nisan ayı içerisinde başlayacağını ilan etmişti. İşte başvuru başlama tarihi ve başvuru şartları şöyledir.

KPSS Puanı Olmayan Adaylar Dikkat! Türkiye Geneli TCDD 356 Nisan Ayı İşçi ve Personel Alımı Başlıyor!

Geçtiğimiz aylarda TCDD personel alımı yapacağını ilan etmişti. Bu kapsamda ilan yayımlamış olan Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü farklı bölgelerdeki işyerlerine KPSS Puanı şartı olmadan 356 işçi alımı ve personel alımı gerçekleştirecek. Başvuruların Nisan ayı içerisinde başlayıp Nisan ayı içerisinde bitecek olan ilana kimler başvuru yapabilir? Hangi bölgelerde alım yapılacak?

ALIM POZİSYONLARI NEDİR?

TCDD farklı bölgelerdeki birimlerine toplamda 356 kişilik boş kadro ile, 86 Tren Teşkil İşçisi, 42 Demiryolu Yol Yapım, Bakım ve Onarım Makinası Operatörü alacak. 188 Demiryolu hattı Bakım Onarımcısı ve 40 Liman Vinç Operatörü ( RTG CE SSG ) olmak üzere 356 sürekli işçi alımı gerçekleştirecek.

Alımlar Sakarya, Kocaeli, Bilecik, Edirne, İstanbul, Balıkesir, Kars, Sivas, Malatya, Adana, Kahramanmaraş, Tekirdağ, Çorlu, Ankara, kayseri, İzmir, Uşak, Amasya, Tokat, Erzurum, Adıyaman, Siirt, Muş, Bitlis, Van, Niğde, Mersin, Muğla, Burdur, Afyonkarahisar, Kırıkkale, Aydın, Manisa, Denizli, Erzincan ve Karaman illerinde yapılacak.

BAŞVURULAR 09 NİSAN BAŞLIYOR!

Söz konusu duyuru Devlet Demiyolları tarafından yapılmış olup başvuruların 09 Nisan 2019 tarihi itibari ile başlayacağı ve sadece 6 gün süreceği belirtilerek en son 15 Nisan 2019 tarihine kadar başvuru alınacak. Ayrıca yayımlanan ilana göre ilanın 09 Nisan 2019 tarihinde Türkiye İş kurumu üzerinde ilan edileceği ve başvuru işlemlerinin oradan yapılacağı açıklanmıştır.

KPSS ŞARTI YOK! KİMLER BAŞVURU YAPABİLİYOR?

TCDD tarafından yayımlanmış ve izleyen günlerde İŞKUR üzerind eyayımlanacak olan ilan için adaylardan KPSS şartı aranmıyor ve diğer nitelikler doğrultusunda, Erkek olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Başvuru pozisyonuna göre belirtilen eğitim seviyesinde Meslek Lisesi mezunu olmak, 36 yaşından gün almamış olmak, şartları aranacak.

Ayrıca yayımlana ilana göre, adaylardan KPSS şartı aranmayacağı, İŞKUR’da ortaöğrenim düzeyinde ilan edilen işgücü talebi kapsamında işe başlayıp, işe başladıktan sonra söz konusu işgücü talebinin İŞKUR’da ilan edildiği son başvuru tarihi itibariyle ön lisans veya lisans mezunu olduğu tespit edilenlerin iş sözleşmeleri, 4857 sayılı İş Kanunun 25 inci maddesinin ikinci fıkrası gereğince fesh edileceği ve İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerimizden sadece birine müracaat edebileceği bilgisi not olarak düşülmüştür.

İlan hakkında detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayarak ilanın tam metnine ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2019, 23:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erhan bilgin
Erhan bilgin - 4 yıl Önce

Olsa ne olur her halikarda dayisi olan kadrolu olmayan sürünmeye devam diploma bile bos omerin adaletinin olmadığı dunyada

Mithat
Mithat - 4 yıl Önce

Hep yaş şartından dolayı kaybediyoruz hiç bir yere başvuru yapamıyoruz.acim aç