KPSS'li ve KPSS'siz Makam Şoförü Alımı Yapılacak

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan kamu ilanlarına ilişkin duyurular yayımlanmaya devam etmektedir. Yayımlanan ilanlar içerisinde makam şoförü alımları yapılmaktadır. Makam şoförü alımlarını sizler için değerlendirerek haberimize sunduk.

KPSS'li ve KPSS'siz Makam Şoförü Alımı Yapılacak

Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanlar aracılığıyla 18 Mart 2019 (dün) tarihinde Makam şöforü kategorisine bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilan içerisinde iş veren kurumun Bursa Mudanya Belediye Başkanlığı olduğu ve ilan içerisinde bu Mudanya Belediyesi bünyesinde makam şoförü yapacağı ifade edildi. Yayımlanan ilan sadece 4 gün resmi internet sitesi üzerinde kalacağı ardından ilanın kardılacağı bilgisi verildi.

Başvuru Şartları

İşkur üzerinden yayımlanan Makam Şoförü ilanına göre yapılan başvurularda belirlenen başvuru şartlarını karşılamadığı taktitrde adayların eleme mülakatlarına alınmayacağının bilgisi verildi. Belirlenen başvuru şartları şu şekildedir; " T.C. vatandaşı olmak, en az ilkokul mezunu olmak, kamu haklarından mahrum bırakılmış olmaması, adli arşiv soruşturmasının temiz olması, adli sicil belgesinin olumlu olması, B sınıfı ehliyete sahip olmaları, adayların 18-40 yaşları arasında olması ve eskim hükümlü olması gerekmektedir. TMY adayı olanlarda katılması gerekmektedir." adayların bu başvuru şartlarına dikkat etmeleri gerekmektedir. 

Kura Çekimi 27 Mart'ta Yapılacak

18 Mart 2019 tarihinde yayımlanan iş ilanı yaklaşık olarak 4 gün boyunca İŞKUR resmi interent sitesi üzerinde 00004885830 ilanıyla kalarak iş başvuru yapacak olan adayların detaylarına sunulacak. Söz konusu personel laımı için 27 Mart 2019 günü başvuru yapan adaylar ile birlikte kura çekimi gerçekleştirilecek. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan
Kenan - 4 yıl Önce

Milyonlarca onca sene okumuş işsiz üniversiteliler varken eski hükümlü almak da nedir ? Eski hükümlü de dedikler dedikleri de hep kendi adamlaridir torpil artik alenen yapiliyor. Bu ülke artij iyice zivanadan çikti.

sinan
sinan - 4 yıl Önce

Evet haklısın kenan kardeşimiz hak veriyorum zıvanadan çıktı üniversiteli genç kardeşler hepsi dururken

Ozan
Ozan - 4 yıl Önce

Yüksek lisans mezunuyum üç üniversite bitirdim. Hepside örgün öğretim di. Bekçi olmak için yada şöför olmak içün Bile başvuru yapamıyorum şaka gibi. Polis asker hiç bişi olamıyorum. Yazık dört diplomam var dördüde bu ülkede işe yaramıyor. Keske bir millet vekili akrabam olsaydı.