Kızılay KPSS'siz Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır? Şartlar Nedir?

Türk Kızılayı bünyesindeki eksikliği karşılamak için en az lise mezunu personel alımı başvuruları nasıl yapılır? Kimler başvuru yapabilir?

Kızılay KPSS'siz Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır? Şartlar Nedir?

Türk Kızılayı Türkiye Cumhuriyeti altında yardımlaşma ve hizmet kapsamında vatandaşların ihtiyaçlarını karşılıyor. Kızılay, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Hareketi'nin temel ilkeleri olan “insanlık, ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık, hayır kurumu niteliği, birlik ve evrensellik” çerçevesinde çalışan bir yardım kuruluşudur. Personelinin bir kısmı gönüllü olarak, bir kısmı ise maaşlı olarak çalışır.

Sizde böyle köklü bir yapıda görev yapmak istermisiniz. İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde Kızılay personel alımı ilanları hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Peki Kızılay personel alımı başvuruları nasıl yapılır? Adaylardan aranan şartlar nedir? Genel alım kadroları nedir?

EN AZ LİSE MEZUNU KADROLAR YER ALIYOR!

Kızılay personel alımları için adayların öncelikle en az lise mezunu olmaları gerekmektedir. Bu kapsamda Şoför, Gençlik çalışanı, Çağrı merkezi Operatörü, Bilişim Personeli, Doktor, Hizmetli, Aşçı, Psikolog, Sağlık Uzmanı, Sosyal Medya Uzmanı, İletişim Asistanı, Asistan, Eğitimci, Hemşire, Veri Doğrulama uzmanı gibi karolarda en az lise mezunu olmak şartı ile, Ön Lisans veya Lisans mezunu personel alımları yapılıyor.

KİMLER BAŞVURUDA BULUNABİLİR?

Kızılay personel alımı başvuruları yapabilmek için adayların mutlaka belirtilen başvuru şartlarını taşıyor olmaları gereklidir. Bu kapsamda adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Alım yapılacak kadroya göre gerekli eğitim niteliklerini ve özel nitelikleri taşıyor olunması gereklidir.

KIZILAY BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Türk Kızılayında görev almak isteyen adaylar öncelikle belirtilen başvuru şartlarını taşıyor olmaları gereklidir. Bu yönde ilanlar Kızılay kariyer sistemi üzerinde ilan edilmekte olup başvuru sürecide Elektronik ortamda ilerlemektedir. 

Adayların öncelike Kızılay sistemi üzerinde üyelik oluşturmaları gereklidir. Bunun için Buraya Tıklayınız.

Üyelik oluşturduktan sonra Hesabınız giriş yaparak İlgili ilanların bulunduğu "İLANLAR " Kısmına tıklayarak ilgili kadrolara ulaşabilirsiniz. Bunun için Buraya Tıklayınız.

En Son olarak başvuru yapmak istediğiniz bir pozisyonu seçerek "İLANA BAŞVUR " kısmına tıklayarak hazırladığınız öz geçmiş ile ilana başvuru yapabilirsiniz.

Nasıl Özgeçmiş (CV ) Hazırlanır?

YORUM EKLE