Kızılay 11 Alanda Personel Alımı İlanı Yayımladı! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Türk Kızılayı personel alımı için 11 ilan yayımladı. KPSS şartı olmaksızın en az lise mezunu personel alımı yapılacak. Şartlar ve kadro dağılımı haberimizde.

Kızılay 11 Alanda Personel Alımı İlanı Yayımladı! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Kızılay Personel Alımı ilanı yayımladı. Türk Kızılayının resmi İnternet adresi üzerinde gelmiş olan duyuruya göre 11 farklı alanda olmak üzere personel alımı yapılacak. Alımlar Türkiyenin farklı bölgelerinnde yapılacak.

Bu yönde Türk Kızılay personel alımı en az lise mezunu, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak olup adaylardan KPSS şartı aranmayacak. Bildiğiniz gibi ülkemizde geçim sıkıntısı çeken ve işsiz çok sayıda kişi bulunmaka olup bu bağlamda Kızılay bir çok kişiye umut kapısı oluyor. Peki hangi kadrolarda Personel alımı yapılacak? Kimler başvuru yapabilecek? Tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Alım Yapılacak Kadrolar Nedir?

Kızılay 16 Şubat 2021 tarihi ile yayımladığı ilanlara göre 11 farklı alanda Personel Alımı yapacak. Alımlar, Türkiye Geneli, Ankara, Gaziantep, Malatya ve farklı illerde yapılacak. Bu kapsamda;

 • Yardımcı Eleman
 • Usta
 • Operatör
 • Bölüm Sorumlusu
 • Kısım Sorumlusu
 • Doktor (Doktor 2018)
 • Tercüman (Arapça)
 • Tercüman (Farsça)
 • Reporting Team Leader (Raporlama Takım Lideri)
 • Çağrı Merkezi Operatörü
 • Veri Doğrulama ve Analiz Asistanı

Adaylardan Aranan Genel Şartlar Nedir?

Kıızlay bünyesine yukarıdaki kadrolarda personel alacak olup bazı genel nitelikleri taşıyor olmaları gereklidir. Bu yönde Lise Mezunu Personel Alımı için adaylardan bazı şartlar aranacak. Bu yönde Genel olarak adayların;

 • Meslek Yüksek Okulu veya Endüstri Meslek Lisesi mezunu, Ön Lisans mezunu veya Lisans Mezunu Olmak,
 • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak,
 • İletişimi kuvvetli, takım çalışmasına yatkın, titiz ve dikkatli olmak,
 • Gerektiğinde vardiyalı sistemde çalışmak,
 • Gerektiğinde fazla mesai yapmak,
 • Yoğun tempolu çalışma saatlerine uyum sağlamak,
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak,
 • Alım yapılacak alana göre Tecrübe sahibi olmak,
 • 20-40 yaş aralığında olmak,
 • İletişimi kuvvetli, takım çalışmasına yatkın, titiz ve dikkatli olmak,
 • İş disiplini yüksek, sorumluluk sahibi ve dinamik olmak,

Kadrosuna Göre Özel Şartlar Nedir?

Yardımcı Eleman:

Ölçüm aletlerini kullanabilir olmak, Malzemeleri tanıyabilecek, yükleme, indirme ve temizlik işlemleri yapabilecek durumda olmak, Teknik resim okuma ve anlama bilgisine sahip olmak.

Usta:

Teknik proje okuma ve anlama bilgisine sahip olmak, Ölçüm aletlerini (kumpas, metre vb.) kullanabilir olmak, Tercihen B sınıfı ehliyeti olmak.

Operatör:

Ölçüm aletlerini kullanabilir olmak, Üretim makinalarını ve ekipmanlarını kullanabilir olmak, Üretimde kalite standartlarına hâkim olmak, İletişimi kuvvetli, sistematik düşünebilen, Takım çalışmasına yatkın, titiz ve dikkatli olmak, İş disiplini yüksek, analitik düşünebilen, sorumluluk sahibi ve dinamik olmak.

Bölüm Sorumlusu:

Üretimin her noktasında kontrol ve gerektiğinde düzeltici faaliyetler yapabilir olmak, Gerekli ölçme değerlendirme becerisine sahip olmak, Teknik proje okuma ve anlama bilgisine sahip olmak, Üretim faaliyetlerini sevk ve idare edebilir olmak, Üretim bilgi akışını kontrol edebilir olmak, Yazılı ve sözlü ifade yeteneği güçlü olmak, Stres altında dikkatli çalışabilmek ve doğru karar verebilmek, İşletme kültürünü benimsemek ve çalışanlara benimsetecek yapıda olmak, Analitik, planlı ve sistematik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, titiz ve dikkatli olmak, İş disiplini yüksek, sorumluluk sahibi ve dinamik olmak.

Kısım Sorumlusu:

Gerekli ölçme değerlendirme becerisine sahip olmak, Ölçüm aletlerini kullanabilir olmak, Teknik resim okuma ve anlama bilgisine sahip olmak, İşlerin ayrıntılarını tespit edebilir ve iş dağılımlarını yapabilir olmak, Stres altında dikkatli çalışabilmek ve doğru kararlar verebilir olmak, Analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, titiz ve dikkatli olmak.

Doktor (Doktor 2018):

Tıp Fakültesi mezunu, (uzman veya pratisyen), Tercihen iyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip, Tam zamanlı çalışabilecek, Mecburi hizmetini tamamlamış, Takım çalışmasına yatkın, Seyahat engeli olmayan, Yoğun iş temposuna ayak uydurabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Sosyal sorumluluk sahibi olmak.

Tercüman (Arapça)

En az ön lisans mezunu, Ana dil seviyesinde Arapça konuşabilen tercihen okuma ve yazma becerisine sahip, Ana dil seviyesinde Türkçe (konuşma, okuma ve yazma) bilen, Tercihen ilgili alanda veya benzer pozisyonda en az 1 yıl deneyim sahibi, MS Office programlarına hakim, Ekip çalışmasına yatkın, İletişim becerisi güçlü, Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek, B sınıfı sürücü belgesine sahip ve aktif araç kullanabilmek.

Tercüman (Farsça):

Ana dil seviyesinde Farsça ve Türkçe (konuşma, okuma ve yazma) bilen, Tercihen ilgili alanda veya benzer pozisyonda en az 1 yıl deneyim sahibi, MS Office programlarına hakim, Ekip çalışmasına yatkın, İletişim becerisi güçlü olmak.

Çağrı Merkezi Operatörü:

Ms Office programlarını etkin kullanabilen, İleri düzeyde Arapça bilen (Okuma-Yazma-Konuşma), Ekip çalışmasına yatkın, İletişim yetkinliği güçlü, İş takibi ve sonuçlandırılması konusunda başarılı, Diksiyonu düzgün ve ikna kabiliyeti güçlü olmak.

Veri Doğrulama ve Analiz Asistanı:

Tercihen Java, Pyhton vb. programlama dillerine hakim, Tercihen SPSS, R vb. istatistiksel araçları kullanabilen, Çok iyi düzeyde yazılı ve sözlü İngilizce ifade yeteneğine sahip, Stratejik bakış açısına sahip, dikkatli ve sonuç odaklı çalışabilmek.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Kızılay Personel Alımı başvuruları sadece İnternet ortamından yapılacaktır. Adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Kızılay resmi kariyer adresine üyelik işlemlerini gerçekleştirebilir ve başvurularını elektronik ortamda gerçekleştirebilirler.

BAŞVURU ADRESİ: basvuru.kizilaykariyer.com/ilan/site.aspx

YORUM EKLE