Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü Kamu Personeli Alımı Başvuruları Bugün Son!

Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak amaçlı KPSS 60 puan ile alım yaptığı 54 Personel İçin bugün son gün!

Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü Kamu Personeli Alımı Başvuruları Bugün Son!
Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımında bugün son gün. Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan personel eksikliğini gidermek nitelikli toplamda 54 işçi personel alımı yapıyor. 54 Kişilik pozisyonda 11 kişi Lise mezunu ve 43 kişi Lisans mezunudur. Yani alımlar sadece lise ve lisans mezunları için geçerli olacaktır. Başvuru için bugün son gün. Başvuru yapacak adaylar Türkiye İş Kurumu Hizmet Merkezine şahsen veya Türkiye İş Kurumu Resmi internet sitesine elektroik ortamda başvuru yapmaları gerekmektedir. Ayrıca başvurusu onaylanan adaylar Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan sözlü veya yazılı sınava çağırılacaktır. Sınav sonucuna göre adayların kadro giriş işleri belirlenecektir. Adaylar sınava başvuru yapabilmeleri için 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

HANGİ KADRODA KAÇ PERSONEL ALINIYOR?

Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü 54 kişilik boş kadro ile, 3 adet Elektrik Teknisyeni, 3 adet Elektronik Teknisyeni, 3 adet Bilgisayar Teknisyeni, 2 adet Şoför, 37 adet Deniz Trafik Operatörü ( Aday ), 2 adet Sistem Mühendisi, 2 adet Donanım Mühendisi, 2 adet  Büro Personeli olmak üzere toplamda 54 personel alımıyapılacaktır.

Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü alımını yapacağı 54 personel için adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı arayacak. Adaylar 2016 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir. Lise kadrolarına başvuru yapacak adaylardan KPSSP94 puan türünden puan şartı aranacak ve Lisans kadrolarına başvuru için KPSSP3 puan türünden puan şartı aranacaktır. 

Bunun dışında adaylarda, Lise veya Lisans mezunu olmak, Elektrik Teknisyeni, Elektronik Teknisyeni, Bilgisayar Teknisyeni ve Şoför kadroları için en az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak,  Deniz Trafik Operatörü ( Aday ), Sistem Mühendisi, Donanım Mühendisi ve  Büro Personeli kadroları için lisans mezunu olmak şartları aranacaktır. 

Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü lise kadroları için buraya ve Lisans kadroları için Buraya Tıklayınız. 

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2017, 23:03
YORUM EKLE