KGM İstanbul ve Malatya'da Personel Alımı Yapacak

Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinin işçi personel ihtiyacı için İstanbul ve Malatya illerinde personel alımı duyurusu yaptı. Yapılan duyuruya göre adaylardan şu şartlar aranacak.

KGM İstanbul ve Malatya'da Personel Alımı Yapacak
Karayolları Genel Müdürlüğü 02 Ocak 2017 tarihli yapmış olduğu duyurusunda bünyesinde bulunana işçi personel ihtiyacı için İstanbul ve Malatya bölge müdürlüklerine işçi personel alımı yapacak. Malatya ilinde en az lise mezunu olmak şartı ile 2 Beden işçisi ve İstanbul bölge müdürlüğünde en az lise mezunu 1 adet Beden işçisi olmak üzere 2 ilde toplamda 3 adet işçi alımı gerçekleştirecek. Adayların başvurularını gerçekleştirebilmeleri için bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara uygun olan adayların başvuruları kabul edilecektir. 

Karayolları Genel Müdürlüğü adaylardan, 18 yaşını doldurmuş olmak, Ortaöğretim ( lise ve Dengi ) mezunu olmak, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Kamu Personeli Seçme sınavına girmiş olmak, Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına veya Devlet memuru olmaya engel bir suçtan hüküm giyenlerden cezasını infaz kurumlarında tamamlayanları, cezası ertelenenleri, koşullu salıverilenleri; özel kanunlarda belirtilen şartlardan dolayı istihdam olanağı bulunmayanları; ömür boyu kamu hizmetlerinden yasaklı bulunanlardan, Cumhuriyet Başsavcılığından alınan salıverilen hükümlülere ait durum bildirme formu ile durumlarını belgelendirmek veya Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan: 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan (Değişik ibare:RG-6/8/2014-29080) sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını (Değişik ibare:RG-6/8/2014-29080) belgelendirmek, şartları aranacaktır. Bu şartlara uygun olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Başvurular, en geç 11 Ocak 2017 tarihine kadar Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Ayrıca alınacak adaylar sözlü ve mülakat sınavına tabii tutulacaktır. Sınav tarihleri ve yeri adaylara bildirilecektir. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir
Kadir - 5 yıl Önce

Başvuru. Yapamıyorum yardımcı olurmusunuz

ramazan dayan
ramazan dayan - 5 yıl Önce

ben başvuruyu yapamıyom yardımcı olursanız iyi olurdu