Karayolları En Az Lise Mezunu 5 İlde Personel Alımı Başvuruları Bugün Son!

Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan memur personel ihtiyacını karşılamak amaçlı farklı bölgelerden personel alımı yapacak. Başvurular en geç bugün yapılması gerekmektedir. İşte şartlar.

Karayolları En Az Lise Mezunu 5 İlde Personel Alımı Başvuruları Bugün Son!
Karayolları Genel Müdürlüğü Devlet Personel Başkanlığı tarafından personel alım duyurusunu 19 Ocak 2017 tarihinde yapmıştı. Yapılan duyuruya göre Karayolları Genel Müdürlüğü farklı 5 ilde personel alacak. Adaylar en az lise mezunu olmaları şarttır. Ayrıca adayların Kamu Personeli Seçme Sınavınada girmiş olmaları gerekmektedir. Adayların boş pozisyonlara yerleşebilmeleri için KPSS puan durumuna göre belirli adaylara sınav sistemi uygalayacaktır. Adayların Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak sınava katılabilmeleri için aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir. Alım başvuruları, 19 Ocak 2017 tarihinde başlamış olup adayların en geç bugün içerisinde başvurularını yapmaları gerekmektedir. 

Adaylardan Sınav için, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olmaları, Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına veya Devlet memuru olmaya engel bir suçtan hüküm giyenlerden cezasını infaz kurumlarında tamamlayanları, cezası ertelenenleri, koşullu salıverilenleri; özel kanunlarda belirtilen şartlardan dolayı istihdam olanağı bulunmayanları; ömür boyu kamu hizmetlerinden yasaklı bulunanlardan, Cumhuriyet Başsavcılığından alınan salıverilen hükümlülere ait durum bildirme formu ile durumlarını belgelendirmek veya Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan: 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan (Değişik ibare:RG-6/8/2014-29080) sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını (Değişik ibare:RG-6/8/2014-29080) belgelendirmek, 18 yaşını doldurmuş olmak, şartları aranacaktır. Adayların başvurularını gerçekleştirmeleri için bu şartlara uygun olmaları gerekmektedir. Karayolları Genel Müdürlüğü Batman ilinde 1 adet, Diyarbakır ilinde 5 adet, Mardin ilinde 2 adet, Şanlıurfa ilinde 2 adet ve Şırnak ilinde 1 adet olmak üzere Ortaöğretim ( lise ve dengi ) mezunu olmak şartı ile toplamda 11 adet Beden işçisi ( düz işçi ) alımı yapacak. adayların bu pozisyonlara yerleşebilmeleri için yapılacak olan Sözlü sınava katılmaları gerekmektedir. Sözlü sınav Diyarbakır'da yapılacaktır.

Başvurular, Türkiye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerinde yayınlayacak olup 10 gün ilanda kalacaktır. Yani adaylar en geç 29 Ocak 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Ayrıca Buraya tıklayarak yapılan bildiriye ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muharrem arslan
Muharrem arslan - 5 yıl Önce

Slm ben 21.07.2016.diyarbakır karayolları 9/zuncu bölge mudurlunun borhat sirkettine. Verildiği botas boru hat inin degistrilmesinin işinde calisiyordum ve ne yazıkki 21.08.2016.iş ihmali sonucunda iş kazası geçirdim ve sakat kaldım mogdurum ve bu magduriytimin diyarbakir kara yolları 9/zuncu bölge mudurlugunce bana bir iş verilmesini arz ederim saygılarımla. Muharrem arslan.

Muharrem arslan
Muharrem arslan - 5 yıl Önce

Slm ben muharrem arslan size mesaj atmıştım ama cep numaramı unutmuştum cep 05356069249 nolu no dan ulaşabilirsiniz tesekur ederim