Kamuya Toplamda 67 Bin Alımın Dağılımı ve Tarihler

Kamuya Toplamda 67 Bin Alımın Dağılımı ve Tarihler hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.Hangi alanda kaç personelin alımı yapılacağı ve başvuru şartlarının neler olacağı hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kamuya Toplamda 67 Bin Alımın Dağılımı ve Tarihler

2019 yılının üçüncü yarısında kamuya alınması planlanan 67 bin memur alımı için tarihler alım yapacak kurumlar açıklanmaya başlandı. Alımlar ek kadro kapsamında yapılacak olup birçok ilanda başvuruların Haziran ayında başlaması bekleniyor.

Alım Yapacak Kurumlar ve Sayılar

Sınavların bazılarında KPSS şartı aranırken bazılarında bu şart aranmamaktadır. Kurumlar adayları yazılı, sözlü ya da fiziki testlere tabi tutarak adayların seçimini gerçekleştirecek. İşte alım yapacak olan kurumlar ve sayılara ilişkin detaylar:

  • Adalet Bakanlığı 17 bin mübaşir, teknisyen, sağlık personeli, tekniker ve infaz koruma memuru alacak,
  • Sağlık Bakanlığı 2018 yılında boş kalan kontenjanlar ile toplamda 30 bin sağlık personeli alacak,
  • Tarım Bakanlığı 5 bin memur,
  • Ulaştırma Bakanlığı PTT aracılığı ile uzman yardımcısı, mühendis, avukat, tekniker ve farklı birçok kadroda 5 bin personel,
  • Gençlik ve Spor Bakanlığı bin memur,
  • Tarım ve Orman Bakanlığı ise 2019 yılı için 2 bin 700 orman muhafaza memuru alımı, 300 şoför, 800 memur ve 1200 orman mühendisi alınacağını açıkladı.

İçişleri Bakanlığına bağlı olarak ise 25. Dönem POMEM alımları gerçekleşecek olup bu kapsamda 10 bin polis alınacaktır. Başvuruların ve alımın Eylül ayında yapılacağı duyuruldu.

Birçok kamu kurumunda 2019 yılı itibari ile toplamda 67 bini aşkın memurun istihdam edilmesi planlanmakta olup Haziran ayına yaklaştıkça detaylı bilgilerin gelmesi bekleniyor.

YORUM EKLE