Kamu Kurumları TYP ile Binlerce Kamu Personeli Alıyor! (Özel Şart Yok)

Kamu kurumları İŞKUR Toplum Yararına Program TYP kapsamında binlerce kişilik kamu personeli alımı yapıyor. Adaylardan özel her hangi bir şart aranmıyor.

Kamu Kurumları TYP ile Binlerce Kamu Personeli Alıyor! (Özel Şart Yok)

Ülkemizde işsizliğin önüne geçilmesi, iş verenler ile iş arayanları bir araya getirmek ile yükümlü olarak görevlerini sürdürmekte olan Türkiye İş Kurumu İŞKUR kamu ile özel sektör firmalarının açık olduğunu tespit ettiği kadrolar için çok sayıda personel alımı ilanlarını kamuoyuna duyurmaktadır.

İşin Olsa ekibi olarak sizler için kamu kurumlarının hazırlayarak İŞKUR'a gönderdiği ve Toplum Yararına Program TYP kapsamında yayımlanan ilanları bir araya getirdik. Buna göre 5 farklı il için kamu kurumları binlece TYP kapsamında kamu personeli alımı yapılıyor. Peki alınacak olan pozisyonlar nelerdir, kimler başvuru yapabilir? Tüm detayları açıklıyoruz.

POZİSYONLAR ve DETAYLAR NEDİR?

Türkiye İş Kurumu İŞKUR Toplum Yararına Program TYP kapsamında binlerce kamu personeli alımı yapılıyor. Peki pozisyonlar nelerdir? Buna göre restorasyon, Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Park düzenlemeleri, ağaç düzenlemeleri gibi pozisyonlar için alımlar yapılmaktadır. Alımları belediye başkanlıkları, belediyeler, Milli Eğitim Müdürlükleri, müzeler, üniversiteler yapmakta olup her hangi bir özel şart aranmıyor. Adayın 18 yaşına girmiş olmak ve işsiz olmak şartlarına sahip olması gerekmektedir. Peki başvurular nasıl yapılır?

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Türkiye İş Kurumu İŞKUR Toplum Yararına Program TYP kapsamında binlerce kamu personeli alımı yapılmaktadır. Başvuru yapacak olan adayların tarayıcılarının url bölümüne https://goo.gl/QojWWB linkini yapıştırması ve git butonuna basması gerekmektedir. Ardından ara butonuna basacak olan adaylar tüm ilanları görebilir ve ikamet ettiği iller için başvurularını yapabilir.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 23:08
YORUM EKLE