Jandarma Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı! Kadro ve Özel Şartlar?

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine sözleşmeli personel alımı için başvurular 8 Ekim 2019 tarihi itibari ile başladı. Nasıl başvuru yapılır? Şartlar Nedir?

Jandarma Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı! Kadro ve Özel Şartlar?

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak için sözleşmeli olarak kamu personeli alımı yapacağını ilan etmişti. 07 Ekim 2019 tarihinde yayımlanmış olan ilan için başvuru süreci bugün ( 08 EKim 2019 ) tarihi itibari ile başvuru süreci başladı.

İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere alım ilanı hakkında detayları aktaracak ve başvuru nasıl yapılır ve özel şartlar nedir gibi detayları sizlerle paylaşacağız.

ALIM KADROSU NEDİR?

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine 6 kişilik boş kadro ile personel alımı yapacağını ilan etti. 8 EKim 2019 tarihi itibari ile son dakika olarak yayımlanan duyuruya göre ise başvuru süreci başladı. Adayların başvurularını yapabilmeleri için önce belirtilen genel ve özel nitelikler taşıyor olmaları gerekmektedir. Bu kapsamda Jandarma Alımları 375 Sayılı KHK'ya tabi sözleşmeli personel pozisyonunda Yazılım Geliştirme uzmanı pozisyonunda yapılacak olup alımlar Ankara ilinde gerçekleştirilecektir.

GENEL ŞARTLAR NEDİR?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşıyor olmak, Başvuru tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir sebeple TSK, Jandarma ve Sahil Güvenlik ile kamu kuruluşlarından çıkartılmamış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile bağlantısı bulunamamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gibi nitelikler aranmaktadır.

ÖZEL ŞARTLAR?

  • Aşağıdaki Tabloda ilân edilen unvan için, unvanın karşısında belirtilen “personelde aranan nitelikler” bölümündeki temel niteliklerini sağlamak,
  • Fakültelerin 4 yıllık Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilmiş yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya fakültelerin 4 yıllık Endüstri, İstatistik, Matematik, Sistem Mühendisliği bölümlerinden mezun olup Bilgi Sistemleri, Elektrik ve Elektronik veya Elektronik ve Haberleşme alanlarında yüksek lisans veya doktora yapmış olmak,
  • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda en az 3 yıllık mesleki deneyime sahip olmak
  • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,
  • Mevcut projelere/yazılımlara hızlı adapte olmak ve geliştirmek, güçlü iletişim ve problem çözme yeteneklerine sahip olmak,
  • Yoğun iş ortamında, grup içinde çalışma ve paylaşım düşüncesini benimsemek
  • Yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımlara yönelebilmek ve öğrenmeye açık olmak,
  • Analitik düşünme yeteneğine sahip olmak,

KPSS DETAYI:

KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı (70) olarak, YDS veya Yükseköğretim Kurulunca YDS dengi sınavlardan puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın YDS puanı (0) olarak dikkate alınır.

KPSS puanının yüzde yetmişi ile yabancı dil puanının yüzde otuzunun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak, belirtilen kontenjanın on katına kadar aday ile son sırada aynı puana sahip birden fazla adayın bulunması halinde, bu kişilerin tamamı “Uygulamalı Meslek Bilgisi ve/veya Mülakat Sınavı’’na çağrılacaktır.

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

Başvurular; 08 Ekim 2019 günü başlamış olup, 25 Ekim 2019 günü saat 17.00’de sona erecek şekilde sadece https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi ‘‘Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’’ üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

Jandarma personel alımına başvuru yapacak diğer adaylar burada. Tıkla Sende katıl.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 08:39
YORUM EKLE