İstanbul'da İBB ve İSPER KPSS Olmadan 638 Personel Alımı Yapıyor!

İstanbul ilinde hizmet veren İSPER ve İBB bünyelerine toplamda 638 personel alımı yapacaklar. Kadro dağılımı ve başvuru şartları şöyledir.

İstanbul'da İBB ve İSPER KPSS Olmadan 638 Personel Alımı Yapıyor!

İstanbul İli kapsamında yüzlerce personel alımı yapılıyor. KPSS şartı olmadan alım yapılacak ve en az lise mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek. Bu yönde İBB ve İSPER toplamda 638 personel alımı yapacaklarını belirttiler. Peki söz konusu ilana kimler başvuru yapabilir? Adaylardan aranan şartlar nedir? İşte detaylar;

İSTANBUL İLİ İÇİN KPSS'siz 638 PERSONEL ALINACAK!

İstanbul İSPER ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi 638 kişilik boş kadro ile personel alımı yapacak. Bu kapsamda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ( İBB ) 21 farklı kadro ile 420 sözleşmeli personel alacak. İstanbul İSPER ise Engelli kadrolarına ve normal kadrolara 218 kişilik boş kadro ile personel alımı yapacağını ilan etti. Ayrıca söz konusu ilanlar için adaylardan KPSS şartı aranmıyor.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Adaylardan İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşıyor olmak, herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, 30 yaşından büyük olmamak, Daha önce görev yapılan kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Alım yapılacak ilgili kadrolar için belirtilen sertifika ve eğitim seviyesine sahip olmak şartı arayacak.

İstanbul Personel Yönetimi ( İSPER ) alım yapacağı kadrolar için ilgili eğitim seviyesine sahip olmak ve Engelli kadrolar için durumunu belgelemek şartları arayacak.

KADRO DAĞILIMI NEDİR?

İBB 420 Personel Alımı Kadroları:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesine, Eğitmen 130, Teknisyen 13, Tekniker 27, Programcı 4, Sanat Tarihçisi 3, Arkeolog 2, Tercüman 2, Ekonomist 18, İstatistikçi 4, Matematikçi 4, Peyzaj Mimar: 4, Mimar 20, Şehir Plancısı 20, Mühendis 96, Çocuk Gelişimcisi 2, Ebe 3, Hemşire 28, Fizyoterapis 2, Psikolog 2, Sosyal Çalışmacı 4, Avukat 10 alımı yapacak.

İSPER 218 Personel Alımı Kadroları:

İstanbul Personel Yönetimi A.Ş. bünyesine 218 kişilik kadro ile, Engelli statüsünde, 5 Raporlama Elemanı, 2 Yardımcı Personel, 3 işçi, 15 Danışma Görevlisi, 59 yardımcı Personel ve 27 Büro Personeli alınacak. 

Normal Statüde ise, 4 Ekip Sorumlusu, 79 İşçi, 3 Sahne Efektörü, 4 Sahne Işıkçısı, 3 Kuaför, 1 Kunduracı, 1 Sahne Aksesuarcısı, 5 Sahne teknisyeni, 3 Terzi, 4 yer Gösterici alımı yapılacak.

BAŞVURULAR:

İBB ve İSPER Personel alımları içni başvuru süreci geçtiğimiz günlerde başladı. Bu kapsamda adaylar başvurularını İBB ve İSPER için 17-18-19 Aralık 2019 tarihleri içwerisinde gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular ilgili kurumlara ve şirkete İnternet ortamında yapılacak olup ilanlar hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için aşağıdaki bağlantıları kullanarak ilgili ilanlara ulaşabilirsiniz.

İSPER KPSS Şartı Olmadan Engelli ve Normal 218 Personel Alımı Yapıyor

İBB 420 Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Şartlar?

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2019, 15:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih
Fatih - 2 yıl Önce

Boşuna ilan duyuru o işçiler alındı, İBB İmamoğlu listeyi çoktan imzaladı boşuna zahmet etmeyin,