İstanbul Üniversitesi ( İÜC ) KPSS'li KPSS'siz Personel Alımı Başvuru Şartları

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü bünyesine personel alımı için ilan yayımladı. Kadro dağılımı ve başvuru şartları haberimizde yer almaktadır.

İstanbul Üniversitesi ( İÜC ) KPSS'li KPSS'siz Personel Alımı Başvuru Şartları

Devlet Personel Başkanlığı üzerinde 22 Ekim 2019 tarihli gelmiş olan duyuruya göre İstanbul Cerrahpaşa biriminde görevlendirmek üzere farklı kadrolarda toplamda 7 kişilik kadro ile sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacak. Peki sözleşmeli personel alımı ilanına kimler başvuru yapabilir? KPSS puanın detayları nedir?

KADRO DAĞILIMI NEDİR?

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörülüğü toplamda 7 kişilik boş kadro ile, 5 Yazılım Geliştirme Uzmanı (.NET) ve 2 Sistem Uzmanı alımı yapacaını belirtti. Ayrıca adayların maaş tablosuna bakıldığında 2 kat ve 3 kaat maaş ile alım yapılacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İstanbul Üniversitesi sözleşmeli personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar öncelikle belirtilen nitelikleri taşıyor olmaları gerekmeketdir. Bu bağlamda adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşıyor olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek şartları aranacak.

Eğitim Şartı: Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak

KPSS DETAYI NEDİR?

İstanbul Üniversitesi bünyesine alımını yapacağı sözleşmeli personel kadrosu için adaylardan KPSS şartı arayacak ancak KPSS puanı olmayan adayların da puan durumu askeri seviyede olacaktır. Bu bağlamda, 2018 KPSS P3 sınav sonuç belgesi puanının yüzde yetmiş ile yabancı dil puanının yüzde otuzunun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak alınacak personel sayısının on (10) katı aday arasından seçilecektir. KPSS puanı olmayan veya belge ibraz edemeyen adayın KPSS puanı 70 sayılacaktır. Yabancı dil belgesi ibraz etmeyenlerin puanı (0) sıfır olarak hesaplanacaktır.

BAŞVURULAR BAŞLADI:

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörülüğü personel alımı başvuruları bugün itibari ile başladı. Yani adaylar Başvurularını, 22/10/2019 – 05/11/2019 tarihleri arasında //www.istanbulc.edu.tr adresinde bulunan “Sözleşmeli Bilişim Personeli İş Talep Formu’nun doldurulmasından sonra, fotoğraf yapıştırılmak ve imzalanmak suretiyle aşağıda sayılan belgelerle birlikte, 05/11/2019 tarihi mesai bitimine kadar İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Personel Daire Başkanlığı Avcılar/İSTANBUL adresine elden teslim edilmek veya son başvuru tarihinde anılan adreste olacak şekilde postayla gönderilmek suretiyle yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2019, 23:52
YORUM EKLE