İŞKUR'da Yayımlandı! Sağlık Bakanlığı 5 Bin 298 İşçi Personel Alımı Başvuruları Başladı!

Sağlık bakanlığı yayımladığı ilana göre bünyesine farklı statülerde 5 bin 298 kişilik boş pozisyon ile işçi personel alımı gerçekleştirecek. Söz konusu ilan İŞKUR üzerinde yayımlandı ve adaylar başvurularına Türkiye İş Kurumu Üzerinden Başlayabilirler. İşte detaylar.

İŞKUR'da Yayımlandı! Sağlık Bakanlığı 5 Bin 298 İşçi Personel Alımı  Başvuruları Başladı!

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 03 Eylül 2018 tarihinde yayımlanmış olan ilana göre Sağlık bakanlığı bünyesindeki işçi personel eksikliğini gidermek için farklı pozisyonlarda personel alımı yapacağını belirtti. Yayımlanmış duyuruya göre Sağlık bakanlığı bünyesinde farklı statülerde 5 bin 298 işçi personel alacak. Söz konusu ilanın 04 Eylül 2018 tarihinde Türkiye İş Kurumu üzerinde yayımlanması beklenmekteydi. İlgili ilan Bugün( 04 Eylül 2018 ) itibari ile başvuru yapmak isteyen adaylar için yayımlandı ve adaylar belirtilen şartlar doğrultusunda başvurularını yapabilecekler.

İşin Olsa Ekibi olarak sizler için söz konusu ilan hakında detaylı bilgileri paylaşıyoruz. Haberimizin devamından başvuru şartlarına ve nasıl başvuru yapılacağı hakkında detaylı bilgiler alacaksınız. Sağlık bakanlığı bünyesine 5 bin 298 işçi personel kadrosu ile, 3 bin 591 Sürekli İşçi, 1276 Eski Hükümlü ve 431 Engelli işçi alımı yapacak.

KUR AÇEKİMİ YAPILACAK!

Sağlık bakanlığı alımını yapacağı 5 bin 298 kişilik işçi kadrosu ile adaylara kura çekimi yapacak. Söz konusu kura çekimine katılmaya hak kazanan adayların listesi Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü www.yhgm.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir. Kura çekimi İŞKUR tarafından belirtilecek olan Nihai liste de belirtilecektir. İstihdamı sağlanan işçi adaylarının ücreti ise Sağlık Bakanlığı Merkez Yönetimi bütçesinden ödenecektir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Söz konusu ilana başvuru yapacak adayların, 18 Yaşını tamamlamış olmak, Kura usülü tabi kadrolara başvurulan meslek için son başvuru tarihi itibari ile en az ilköğretim mezunu olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlılık veya emelilik aylığı almıyor olmak, 657 Sayılı Devet memurları kanunun 48. maddesinde bulunan A bendindeki 1,4,5,6,7 ve 8inci maddlerindeki nitelikleri taşımak.

Engelli pozisyonu için ilan edilen kadroya başvuru yapacak adayların kurumlarını gösteren sağlıkrapurna sahip olmak. Eski Hükümlüler ve terörle mücadelede yaralanan adaylar için terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

BAŞVURULAR BAŞLADI:

Söz konusu ilan İŞKUR üzerinde yayımlandı. Adaylar başvurularına 04 Eylül 2018 ( bugün ) itibari ile başlayabilirler. Adaylara başvuru süresi olaran 10 günlük bir süre verilmiş olup adaylar başvurularını en geç 13 Eylül 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

İŞKUR üzerinden daha önce başvuru yapmamış olan adaylar için görselli olarak sizlere nasıl başvuru yapacağınızı belirtiyoruz.  Öncelikle adaylar www.iskur.gov.tr adresine girip T.C kimlik numarası ile kayıt olup veya E-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapmaları gereklidir. Sonrasında ise, esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresine girerek İşyeri Ünvanına SAĞLIK BAKANLIĞI yazarak çıkacak ilgili ilanlara başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca haberin sonundaki başvuru sayfası adlı bağlantıya tıklayarak direk İŞKUR başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz.

İlgili ilan hakkında meydana gelecek gelişmelerden haberdar olabilmek için İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İŞKUR BAŞVURU SAYFASI

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2019, 17:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Diriliş
Diriliş - 4 yıl Önce

Bu ülkede işe girmek için ya törerist Olcan yada hapse girmiş Olcan bu neye kpss ye boşuna çalışmışım yeter yahu

Misafir 30
Misafir 30 - 4 yıl Önce

Ben anlamadım temizlik işçisi için nasıl bir kriterlere sahip olmak gerekiyor benim başvurumu kabul etmedi

pakize
pakize - 4 yıl Önce

Sistem neden sürekli hata verip duruyor?

Fatih
Fatih - 4 yıl Önce

Başvurularıni yapamayan arkadaşlar BAŞVUR butonunu üzerinde şartları kabul ediyorum diye bir bölüm var orda küçük bir kutucuk var o kutucuğu işaretlemediğinizden başvurunuz kabul olmuyor O küçük kutucuğa tıkladığınızda işaretlenmiş olucak sonra başvur butonunu tıklayın zaten sonra da yeşil ekran çıkıyor başvurunuz kabul edildi diye.Hepimize hayırlı olsun

ADMİN
ADMİN - 4 yıl Önce

İLGİNİZ İÇİN TEŞEKÜRLER AMA KKAYIT YAPILAMIYOR BAŞVURU İÇİN

Ali köşker
Ali köşker - 4 yıl Önce

Ben başvuru yapamıyorum yardımcı olur msuunuz

murat
murat - 4 yıl Önce

İlkokul mezunuyum Askerlik raporum var yasım 39 bnada bir yardımcı olun işe cok ihtiyacım var

Semiha
Semiha - 4 yıl Önce

Bende yapamadım yardimci olurmusunuz

SEVDA
SEVDA @Semiha - 4 yıl Önce

ALO 170 İ ARARSANIZ TEL ÜZERİNDEN KAYIT YAPABİLİYORLAR