İŞKUR TYP Kapsamında Kamuya Bin 390 (1390) Kamu Personeli Alınıyor!

Türkiye İş Kurumu Toplum Yararına Program TYP kapsamında kamu kurumları toplamda bin 390 (1390) kamu personeli alımı yapıyor.

İŞKUR TYP Kapsamında Kamuya Bin 390 (1390) Kamu Personeli Alınıyor!

Ülkemizde iş verenlerin işçi bulabilmesi ve iş arayanların da iş bulabilmesi için görevlerine uzun süredir devam etmekte olan Türkiye İş Kurumu İŞKUR hem özel sektör hemde kamu kurumları için ilanlar yayımlamakta olup ayrıca Toplum Yararına Program TYP kapsamında kamu kurumları da geçici süreli personel alımı gerçekleştirmektedir.

Aralıklarla farklı illerde farklı kamu kurumları Toplum Yararına Program TYP kapsamında personel alımı gerçekleştirmekte olup yeni ilanlar yayımlandı ve İşin Olsa ekibi olarak tüm ilanları siz değerli okurlarımız için birleştirdik. Buna göre farklı kamu kurumları kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere bin 390 (1390) kamu personeli alımı yapıyor. Peki alıma ilişkin detaylar nedir?

İLAN DETAYLARI NEDİR?

Türkiye İş Kurumu İŞKUR Toplum Yararına Program TYP kapmsamında alım yapılmakta olup Bolu, Bayburt, Van, Artvin, Elazığ ve Denizli illeri için toplam bin 390 kamu personeli alımı gerçekleştirilmektedir. İlanlar hakkında detaylar nedir? Buna göre her hangi bir özel şart bulunmuyor. Yani genel şart, sertifika şartı, eğitim şartı, boy kilo şartı vb. gibi detay olmamakta olup adayların sadece belirtilen illerde ikamet ediyor olması gerekmektedir.

Yukarıda verilen şehirlerde ikamet etmekte olan adaylar ilanı yayımlayan tüm kamu kurumlarına müracaatlarını gerçekleştirebilir ve adayların en son 21 Nisan 2018 tarihine kadar başvurularını yapması gerekmektedir. Peki nasıl başvuru yapılır? Buna göre adayların https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx linkini kopyalaması tarayıcılarının url bölümüne yapıştırması ardından ara butonuna basarak tüm ilanları görmesi ve müracaatlarını gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2018, 10:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeynep
Zeynep - 4 yıl Önce

Hangi şehirlerde typ var

Engin ÖZİL
Engin ÖZİL @Zeynep - 4 yıl Önce

Bolu, Bayburt, Van, Artvin, Elazığ ve Denizli yazıyor ya yukarıda Zeynep Hanım

Sema
Sema - 4 yıl Önce

Erzincandada acilsinnnn lutfennnnnn ise ihtiyacimiz var

Mürüvet Hamzadı
Mürüvet Hamzadı - 4 yıl Önce

Bu program tüm Türkiye geneli için degilmi? Mesela Aksaray olmayacak mı?