İŞKUR TYP ile 20 Bin Kamu Personeli Alımı Yapılıyor! Sadece İşsiz Olmak Şartı Aranıyor

Türkiye İş Kurumu İŞKUR Toplum Yararına Program TYP kapsamında farklı illere toplam 20 bin kamu personeli alımı yapıyor. Adayların işsiz olması ilanlara başvurabilmesi için yeterli oluyor.

İŞKUR TYP ile 20 Bin Kamu Personeli Alımı Yapılıyor! Sadece İşsiz Olmak Şartı Aranıyor

Ülkemizde istihdam konusunda oldukça önemli çalışmaları olan kurumlarından bir tanesi olarak bilinmekte olan Türkiye İş Kurumu İŞKUR özel sektör ve kamu kurumlarının ilanlarını resmi internet sitesi ve sahibi olduğu müdürlükleri aracılığı ile duyurmaya devam etmektedir.

İŞKUR'un en yoğun rağbet gösterildiği çalışmalarından bir tanesi olan Toplum Yararına Program TYP kapsamında kamu kurumları geçici süreli olmak üzere çok sayıda kamu personeli alımı gerçekleştirmektedir. Buna göre İşin Olsa ekibimize gelen yoğun rağbetlerden dolayı sizler için tüm TYP ilanlarını birleştirdik buna göre 32 farklı il için toplam 20 bin kişilik kamu personeli alımı yapıldığı görülmektedir. Peki hangi iller için alımlar yapılıyor? Alınacak pozisyonlar nelerdir?

İLLER ve POZİSYON DETAYLARI NEDİR?

Türkiye İş Kurumu İŞKUR aracılığı ile 20 bin Toplum Yararına Program çalışanı alınmaktadır. Peki pozisyonlar nelerdir ve alımlar hangi iller için yapılacak? Buna göre Kastamonu Isparta, Şırnak, Samsun, Eskişehir,  Amasya, Diyarbakır, Kocaeli, Karaman, Hatay, Kütahya, Tekirdağ, Yalova, Niğde, Kırşehir,  Antalya, Siirt, Bitlis, Mersin,  Afyonkarahisar, Kayseri, Amasya, Çanakkale, Trabzon,  Gümüşhane, Sakarya, Balıkesir, Kahramanmaraş, Malatya, Niğde, Karabük, Konya illeri için alımlar yapılacaktır. Peki alım yapılacak pozisyonlar nelerdir?

İŞKUR Toplum Yararına Program TYP kapsamında yukarı verilmiş olan iller için MEB bakım onarım ve temizlik, Çevre temizliği,  Kamusal altyapının yenilenmesi, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Erozyon Engelleme Çalışması pozisyonları için ortalama 20 bin kişilik alım yapılmaktadır. Buna göre her geçen saat yeni ilanlar yayımlanabildiğinde sayı giderek artabilir. Peki başvurular nasıl yapılır?

Başvurular nasıl yapılır? Başvurusunu yapmak isteyen adayların öncelikle https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx linkini kopyalaması ve tarayıcılarının url bölümüne yapıştırarak enter tuşuna ya da git butonuna basması gerekmektedir. Ardından gelen sayfada bulunan mavi renkli ara butonuna basacak olan adaylar tüm ilanları görebilir ve başvurularını yapabilir. Adayların ilgili şehirde ikamet etmesi ve İŞKUR'a kayıtlı işsiz olması başvuruları için yeterlidir.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2018, 20:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elif Altun
Elif Altun - 4 yıl Önce

Haziran ayında işimize son verilecek aynı yerde çalışmak için ne yapmalıyız bizlere yardımcı olun

Yusuf
Yusuf - 4 yıl Önce

Mardinde ne zaman alım olacak

Derya
Derya - 4 yıl Önce

Antalya yaşıyoruz ve burda özel sektör iş yerlerinde maaşları ödemeler sıkıntılı oldugundan güvenceli iş istiyorum .

Seyit Acar
Seyit Acar - 4 yıl Önce

Yardimci olursanız sevinirim