İŞKUR En Az Lise Mezunu Olması Şartı İle Büro Memuru Alımını Başlattı!

İŞKUR üzerinden özel ve kamuya yeni ilanlar açıklandı. Bu kapsamda Büro memuru kadrosunda en az lise ve dengi okullardan mezun olan adayların başvuru yapabileceği alımlar için detaylar haberde.

İŞKUR En Az Lise Mezunu Olması Şartı İle Büro Memuru Alımını Başlattı!

İŞKUR farklı illerde dahil olmak üzere toplamda 680 kişilik büro memuru alımı yapacağını duyurdu. Başvuruda bulunacak adayların en az lise mezunu olması gerekmektedir. Ayrıca başvuru yapacak kişilerin T.C vatandaşı olması gerekmektedir. Büro memuru alımı özel sektörler tarafından gerçekleşmektedir. Büro memuru, büro ve ofis içerisinde günlük işlerin aksamadan ilerlemesini sağlayan kişilerdir. Ofis içerisinde yazışma ve iletişim işleri ile ilgilenecek kişiler aranmaktadır. Sektörde çalışacak kişiler raporlama yapmak, dökümleri dosyalama, gelen müşteriler ile ilgilenmek, yazışmaları sürdürmek, resmi kurum ve kuruluşlar ile bağlantı kurmak ile görevlendirilecektir. Bu kriterlere uyan kişiler başvurularını İŞKUR’ un online sitesi üzerinden gerçekleştirebilir.

BAŞVURU ŞARTLARI;

Başvuru Şartları Nedir? İŞKUR’ un büro memuru alımı iş başvurusuna yapacak kişilerin bazı şartları sağlaması gerekmektedir. Bu şartlar;

  • En az lise mezunu olmak,
  • T.C vatandaşı olmak,
  • Arşiv araştırması ve güvenlik soruşturmasıyla ilgili bilgi sahibi olmak,
  • Güler yüzlü olmak,
  • Firmaların ilan yaş sınırlamalarına dikkat ederek başvuru yapmak,
  • Kurumların belirlediği diğer özelliklere sahip olmak,
  • Herhangi bir sağlık probleminizin olmaması,
  • MC Office programlarını biliyor olmak,

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Yukarıda yer alan şartları sağlayan kişiler İŞKUR’ un resmî sitesi üzerinden dilediği firmaya başvuru yapabilir. Bunun için öncelikle İŞKUR’ a üye olmanız gerekmektedir. Ancak İŞKUR’ a kayıt olabilmeniz için 14 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Ardından https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=2267 adresine giriş yaparak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2021, 10:15
YORUM EKLE