İŞKUR'dan İşverene Destek Açıklaması

İŞKUR tarafından yayımlanan açıklamaya göre işveren ve işçinin arasında ki bağı güçlendirme özellikle de yeni mezun olan kişilerin hızlı bir şekilde işleriyle adapte olabilmeleri için bir belli bir program kapsamında alınan işçilerin giderlerini İŞKUR tarafından karşılandığı açıklandı. Detaylar haberimizde...

İŞKUR'dan İşverene Destek Açıklaması

İşveren kurumların istihdam edilmeye planlanıldığı ve kişilerin hiçbir şekilde gider ödemen işçi yetiştirme programı kapsamında İŞKUR tarafından destek geldi. İşbaşında yetiştirmeleri ile birlikte program devam ederken ve program sonunda istahdam sağlamalarını gereketirececek mesleklere yönelik bir deneyim içerisine giren kişilere yönelik sağlanan bu program kapsamında İŞKUR, birçok işverenin " İşbaşı Eğitim Programı " kapsamında alınacak olan kişilerin ücretlerini ödeneceği açıklandı.

İŞKUR'dan Resmi Açıklama

İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı tarafından yapılan açıklamaya göre yapılan bu proje desteği ile birlikte birçok kişinin yeni mezun olduktan sonra kolay iş bulma olanağının önünü açıktılarını belitti. Yapmış olduğu açıklamanın devamı ise şu şekildedir; " İŞKUR; 6645 sayılı Kanunun yürürlüğe girmesi ile birlikte, istihdam, sanayi yatırımı ve üretimi destekleme paketinde yer alan işbaşı eğitim programı düzenleyen ve katılımcıları istihdam eden işverenlere getirilen teşviklere ilişkin çalışmalara hız vererek gerekli düzenlemeleri yapmaya başlandığı" açıkladı.

YORUM EKLE