İŞKUR Aracılığı ile 18 Bin Kadroları Personel Alımı Yapılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu kadrolu personel alımıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İŞKUR ortaklığıyla 2018 yılı bitmeden 1 milyon 250 bin kişinin kadrolu olarak işe alınması hedefinde olduklarını dile getirdi. Hedeflerinde başarılı olabilmek için portallarını da güncelleştirmekte olduklarını açıkladı.Peki kadrolu işçi alımı nasıl olacak? Hangi bölüme 18 bin kadrolu personel alımı olacak? Haberimizin devamında detayları bulabilirsiniz.

İŞKUR Aracılığı ile 18 Bin Kadroları Personel Alımı Yapılacak

Elazığ'da parti üyeleriyle bir araya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu bundan sonra taşeron işçi alımı yapmayacaklarını sadece kadrolu personel alımı yapacaklarını açıklayan Bakan Sarıeroğlu sözleşmeli personel ve sözleşmeli memur alımına ise devam edeceklerini insanların bunları birbirine karıştırdığını bunları birbirine karıştırmaması gerektiğini dile getirdi. Peki 18 bin işçi alımı nasıl olacak? Başvurular nereden yapılacak?

18 BİN KADROLU PERSONEL ALIMI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu bundan sonra kamu kurum ve kuruluşlarına taşeron işçi almayacaklarını taşeronu kaldıracaklarını alacakları personellerin direkt olarak kadrolu işe başlayacağını bildirdi. Bu alımların sözlemeli personel ve memur alımlarıyla karıştırılmaması gerektiğini de söyledi. İlk etapta Sağlık Bakanlığı'nın 18 bin kişiye istihdam sağlayacağı açıklandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu bu alımların İŞKUR aracılığıyla yapılacağını dile getirdi. İŞKUR üzerinden herkesin başvuru yapabileceği açıklandı.Alımların KPSS puanına göre yapılacağı da açıklananlar arasındaydı. İŞKUR aracılığıyla yapılacak olan alımların ilanlarının yayımlanmasının tarihi ise seçimlerden sonra olarak gösterildi.

YORUM EKLE